Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Sierpień 2010, Nr 8 (183) |


• 80 lat obserwatorium Borowa Góra. Rozmowy z: dr. Janem Cisakiem, Maciejem Moskwińskim i dr. Marcinem Sękowskim • Głód informacji – szkolenia projektu Akademia INSPIRE za półmetkiem • Rozmowa z Piotrem Chęcińskim, nowym dyrektorem Biura Geodezyjnej Izby Gospodarczej • Zestawienie oprogramowania do ...

powrót

Nina Vincenz-Krajewska

Strzał w 10

W czerwcu odbyła się światowa premiera systemu ArcGIS w wersji 10. Jest ona milowym krokiem w rozwoju oprogramowania firmy ESRI i przynosi zmiany we wszystkich kluczowych produktach wchodzących w jego skład. ArcGIS 10 to m.in. szybsze i łatwiejsze tworzenie map, ulepszone środowisko 3D GIS oraz uproszczone zarządzanie projektami mobilnymi.

Wnajnowszej wersji oprogramowania firmy ESRI znacznie łatwiejsze i szybsze jest tworzenie oraz produkcja map. Dzięki nowym narzędziom geoprzetwarzania prostsze jest m.in. wykonywanie map wielorozdzielczych. Pomocne dla użytkowników są także szablony służące do generowania wysokiej jakości map zarówno dla aplikacji desktop, jak i internetowych.

Praca na ArcGIS 10 to także spora oszczędność czasu – na podstawie słów kluczowych możliwe jest wyszukanie narzędzi,
danych, map i symboli potrzebnych przy tworzeniu projektów i analiz. Szybsza praca oprogramowania jest natomiast rezultatem lepszego wykorzystywania możliwości kart graficznych, usprawnionego generowania i zarządzania zasobami typu map-cache oraz zoptymalizowania sposobu renderowania elementów mapy. Dzięki tym udoskonaleniom zwiększyła się wydajność rysowania elementów graficznych, umożliwiając płynne, ciągłe przesuwanie mapy.
Uproszczona została również edycja danych. W najnowszej wersji wprowadzono edycję wykorzystującą gotową paletę modyfikowalnych obiektów zarówno dla aplikacji desktopowych, jak i dostępnych z poziomu aplikacji sieciowych. Łatwiejsze jest też zarządzanie dużymi zbiorami zobrazowań wraz z ich dynamicznym mozaikowaniem i przetwarzaniem w czasie rzeczywistym.
...

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS