wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Organizacje


PTG

Polskie Towarzystwo Geodezyjne


ul. Władysława Łokietka 18
59-220 Legnica
tel. kom. 601 083 147

zarzad@ptg-org.pl
www.ptg-org.pl
PTG

Z historii. Polskie Towarzystwo Geodezyjne jest nową i rozwijającą się ogólnopolską organizacją społeczno-zawodową w dziedzinie geodezji. Powstało w 2009 r. i skupia w swoich szeregach geodetów, w szczególności wykonawców prac geodezyjnych i kartograficznych, ale także inne osoby niebędące geodetami, pragnącymi swoją wiedzę, doświadczenie i chęć działania wykorzystać dla dobra polskiej geodezji.

Działalność. Polskie Towarzystwo Geodezyjne działa na podstawie przepisów ustawy o stowarzyszeniach oraz Statutu, posiada osobowość prawną i jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w Krakowie. Siedzibą PTG jest Wolbrom. Władze Stowarzyszenia wybierane są na dwuletnią kadencję przez Walne Zebranie Członków. Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna, w tym obywatele innych państw. Statut nie przewiduje członkostwa w postaci członków wspierających, w szczególności przynależności osób prawnych. Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej i nie jest nastawione na osiąganie zysków. Działalność Stowarzyszenia finansowana jest z symbolicznych składek członkowskich i oparta jest na społecznej pracy swoich członków.

Głównym celem statutowym Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego jest podejmowanie, rozwijanie oraz propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwijaniu zawodu geodety, a w szczególności działań na rzecz przyjęcia i uchwalenia przez Sejm RP ustawy o samorządzie zawodowym geodetów. Istotnym elementem działalności PTG jest także podejmowanie działań interwencyjnych, kierowanych do organów Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, a także występowanie do innych organów państwowych w sprawach bezpośrednio związanych z geodezją i wykonywanym zawodem dotyczących członków Stowarzyszenia.organizacje

nazwa organizacji


Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS