Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-28| GIS, Edukacja

Podyplomowa geoinformacja ruszy w Poznaniu

Instytut Geoekologii i Geoinformacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłasza nabór na studia podyplomowe z geoinformacji. Zapisy prowadzone są do końca kwietnia.


Podyplomowa geoinformacja ruszy w Poznaniu

Celem studiów jest wykształcenie specjalistów administracji lokalnej i centralnej potrafiących wypełniać zapisy dyrektywy INSPIRE w Polsce. Uzyskanie tej specjalizacji zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy nie tylko w zakresie szeroko pojętego zarządzania przestrzenią geograficzną. Wyposażenie absolwenta w wiedzę teoretyczną z zakresu geoinformacji, znajomość aktualnych przepisów prawa oraz umiejętność wykorzystania technologii geoinformacyjnych przygotują go do pracy w instytucjach administracji publicznej i prywatnych przedsiębiorstwach wykorzystujących informację przestrzenną.

Adresatem studiów są absolwenci uczelni wyższych, którzy ukończyli kierunki: geografia, geologia, geodezja, planowanie przestrzenne, ochrona środowiska lub inne, które tematycznie są związane z szeroko pojętymi zagadnieniami przetwarzania informacji przestrzennej w środowisku przyrodniczym. Oferta dydaktyczna kierowana jest również do pracowników jednostek administracji rządowej i samorządów terytorialnych oraz podmiotów gospodarczych, których przedmiotem działania jest przetwarzanie, gromadzenie i udostępnianie informacji przestrzennej (RDOŚ, WIOŚ, RZGW, ODGiK, urzędy JST, parki narodowe i krajobrazowe itp.).

Program studiów obejmuje 450 godzin wykładów, laboratoriów, seminariów oraz ćwiczeń terenowych. Istotną częścią zajęć są ćwiczenia praktyczne w pracowniach komputerowych i stacjach terenowych należących do UAM.

Studia trwają trzy semestry (w roku akademickim 2010/11 i 2011/12). Zakończenie przewidywane jest na 30 września 2012 roku. Zajęcia prowadzone będą w dwudniowych sesjach: sobota-niedziela, średnio co dwa tygodnie. Pierwszy zjazd planowany jest na maj 2011 roku. Wszystkie zajęcia (poza ćwiczeniami terenowymi) odbywać się będą na terenie Kampusu UAM Morasko. Koszt: 6 tys. zł.

Studia podyplomowe są organizowane pod patronatem głównego inspektora ochrony środowiska prof. Andrzeja Jagusiewicza oraz Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej. Patronat medialny objął Magazyn Geoinformacyjny GEODETA.

Szczegóły

Źródło: UAM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS