|2011-03-28|
GIS, Edukacja
Podyplomowa geoinformacja ruszy w Poznaniu
Instytut Geoekologii i Geoinformacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłasza nabór na studia podyplomowe z geoinformacji. Zapisy prowadzone są do końca kwietnia.
Celem studiów jest wykształcenie specjalistów administracji lokalnej i centralnej potrafiących wypełniać zapisy dyrektywy INSPIRE w Polsce. Uzyskanie tej specjalizacji zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy nie tylko w zakresie szeroko pojętego zarządzania przestrzenią geograficzną. Wyposażenie absolwenta w wiedzę teoretyczną z zakresu geoinformacji, znajomość aktualnych przepisów prawa oraz umiejętność wykorzystania technologii geoinformacyjnych przygotują go do pracy w instytucjach administracji publicznej i prywatnych przedsiębiorstwach wykorzystujących informację przestrzenną.
Adresatem studiów są absolwenci uczelni wyższych, którzy ukończyli kierunki: geografia, geologia, geodezja, planowanie przestrzenne, ochrona środowiska lub inne, które tematycznie są związane z szeroko pojętymi zagadnieniami przetwarzania informacji przestrzennej w środowisku przyrodniczym. Oferta dydaktyczna kierowana jest również do pracowników jednostek administracji rządowej i samorządów terytorialnych oraz podmiotów gospodarczych, których przedmiotem działania jest przetwarzanie, gromadzenie i udostępnianie informacji przestrzennej (RDOŚ, WIOŚ, RZGW, ODGiK, urzędy JST, parki narodowe i krajobrazowe itp.).
Program studiów obejmuje 450 godzin wykładów, laboratoriów, seminariów oraz ćwiczeń terenowych. Istotną częścią zajęć są ćwiczenia praktyczne w pracowniach komputerowych i stacjach terenowych należących do UAM.
Studia trwają trzy semestry (w roku akademickim 2010/11 i 2011/12). Zakończenie przewidywane jest na 30 września 2012 roku. Zajęcia prowadzone będą w dwudniowych sesjach: sobota-niedziela, średnio co dwa tygodnie. Pierwszy zjazd planowany jest na maj 2011 roku. Wszystkie zajęcia (poza ćwiczeniami terenowymi) odbywać się będą na terenie Kampusu UAM Morasko. Koszt: 6 tys. zł.
Studia podyplomowe są organizowane pod patronatem głównego inspektora ochrony środowiska prof. Andrzeja Jagusiewicza oraz Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej. Patronat medialny objął Magazyn Geoinformacyjny GEODETA.
Szczegóły
Źródło: UAM
|