wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-15| GIS, Mapy, Firma, Software

Topobase 2007 Autodesku na rynku


Firma Autodesk poinformowała, że wypuściła na rynek Autodesk Topobase 2007, system do zarządzania i projektowania infrastruktury.

System zbudowany jest na bazie oprogramowania Autodesk Map 3D, Autodesk MapGuide Enterprise i bazy danych Oracle Spatial 10g i przeznaczony dla przedsiębiorstw łączących procesy projektowania i zarządzania danymi geoprzestrzennymi (np. w firmach sieciowych, inżynieryjnych, komunalnych).
Dane geoprzestrzenne i informacje o zasobach przedsiębiorstw wykorzystywane są w nich na różnych poziomach, w wielu różnorodnych procesach i przetwarzane za pomocą rozmaitego oprogramowania. Niejednokrotnie przyczynia się to do tego, że zarządzanie danymi i zasobami firmy przebiega z zakłóceniami. Występują one zarówno we współpracy pomiędzy poszczególnymi wydziałami, jak i w funkcjonowaniu samego oprogramowania. Topobase 2007 rozwiązuje te problemy, integruje bowiem systemy CAD i GIS, zasoby firmy oraz informacje zapisane w formie papierowej i elektronicznej w jedną scentralizowaną strukturę bazy informacji przestrzennych.
System Topobase 2007 jest łatwy do zintegrowania z funkcjonującym już oprogramowaniem i nie wymaga wprowadzania drogich licencjonowanych rozwiązań lub pośredniego oprogramowania. We wdrażaniu systemu Topobase Autodesk współpracuje z wielką firmą konsultingową CH2M Hill.

Źródło Autodesk


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS