Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2011-03-24| Sprzęt, Firma

Océ ColorWave 600 w Gispro

System Océ ColorWave 600 wzbogacił park maszynowy firmy Gispro ze Szczecina. Pozwala on na szybkie drukowanie wysokiej jakości map powykonawczych, map do celów projektowych i innych.


Océ ColorWave 600 w Gispro

Firma Gispro powstała we wrześniu 2006 r. i od początku inwestuje w technologie fotogrametryczne i teledetekcyjne. Obecnie zatrudnia 40 inżynierów – głównie geodetów i fotogrametrów – a jej kapitał zakładowy wynosi 3,5 mln złotych. Ta młoda i szybko rozwijająca się firma działa zarówno na polskim, jak i europejskim rynku, a głównymi obszarami jej zainteresowania są geodezyjna obsługa inwestycji, fotogrametria i teledetekcja. Wykonuje zdjęcia lotnicze, laserowy skaning lotniczy, naziemny i mobilny, ortofotomapy, numeryczne modele terenu, klasyfikacje obiektową terenów, tworzy bazy danych topograficznych, mapy do celów projektowych, prowadzi geodezyjną obsługę inwestycji, a także wykonuje trójwymiarowe modele projektowe budynków. Posiada duży potencjał w postaci wysoko wyspecjalizowanej i wykształconej kadry; na co dzień korzysta również z najnowocześniejszych technologii i rozwiązań, dbając o to, by jej produkty i usługi były na najwyższym poziomie technologicznym. Firma stawia na jakość, kompletność i dokładność swoich usług, stąd konieczne są tu inwestycje, które pomagają jej te zamierzenia realizować. Posiada mobilny system skanowania zbudowany na bazie samochodu Nissan Pathfinder oraz platformę lotniczą zbudowaną na bazie samolotu Partenavia TC Observer. Do najnowszych inwestycji Gispro należy zakup urządzenia Océ ColorWave 600.

Decyzje o zakupie kolejnych urządzeń rozszerzających nasz park maszynowy zapadały już na etapie tworzenia spółki jako firmy technologicznej. Zostały one zrealizowane przy wsparciu różnych programów pomocowych Unii Europejskiej. Natomiast system do drukowania wielkoformatowego Océ ColorWave 600 został zakupiony z wykorzystaniem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2011 – mówi Włodzimierz Kotwas, prezes Gispro Sp. z o.o. – Zakup tego urządzenia podyktowany był dobrymi doświadczeniami, jakie mieliśmy do tej pory z systemami Océ, a także parametrami technicznymi samej maszyny. Pozwala nam ona na szybki, wysokojakościowy druk map powykonawczych, map do celów projektowych i innych – w zależności od realizowanego przez nas projektu.

Océ ColorWave 600 umożliwia standaryzację wydruków, co oznacza, że jakość kolorystyczna jest tu jednakowa dla wszystkich drukowanych prac – zarówno dla pierwszego, jak i ostatniego egzemplarza danego zlecenia. Ważna jest także możliwość korzystania ze zwykłego, taniego papieru przy drukowaniu kolorowym. Dzięki temu wydruk jest tańszy, a po złożeniu ma zdecydowanie mniejszą objętość niż w przypadku drukowania na innym papierze. System Océ Color Wave 600 oparty jest na unikatowej technologii Océ CrystalPoint, która łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy. Przekształca ona toner Océ TonerPearls w żel, który krystalizuje się na dowolnym rodzaju papieru, dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych punktów. Ta zaleta eliminuje konieczność foliowania wydruków, minimalizuje koszty zlecenia i pozwala zaoszczędzić czas jego realizacji. Przede wszystkim jednak pozwala na dłuższą pracę w terenie z mapami czy innymi dokumentami drukowanymi w tym urządzeniu w porównaniu z tymi, wykonanymi w technologiach tradycyjnych. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Océ ColorWave 600 zmniejsza dodatkowo negatywny wpływ na środowisko (nie emituje ozonu ani nieprzyjemnego zapachu).

Źródło: PAI PrintinPoland


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama