wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-22| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Katowice zamawiają zdjęcia i modele

Urząd Miasta Katowice ogłosił przetarg na dostawę cyfrowej stacji fotogrametrycznej oraz wykonanie zdjęć lotniczych. Na ich podstawie należy opracować numeryczny model terenu i ortofotomapę oraz zaktualizować trójwymiarowe modele budynków.


Katowice zamawiają zdjęcia i modele <br />
fot. Google Earth
fot. Google Earth

Zdjęcia lotnicze i ortofotomapa mają być wykonane w rozdzielczości 8-10 cm przy pokryciu podłużnym 60-70%. Średni błąd pionowy NMT nie może przekraczać 20 cm. Modele budynków muszą mieć szczegółowość LoD 2 zgodnie ze standardem CityGML (tj. dokładność sytuacyjna i wysokościowa nie gorsza niż 10 cm).

Oferty należy składać do 30 marca. Wadium nie jest wymagane. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Przewidywany czas realizacji zamówienia: 180 dni.

Źródło: UM Katowice


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie orto Nie pisałem o orto, tylko np. modelu budynków. Czy naprawdę nie można było połączyć tych zamówień? Na pewno byłobytaniej. A z tego co wiem Geodezja nie miała pojęcia o projekcie nt. ofert inwestycyjnych. Publiczne pieniądze poszły...
odpowiedz zgłoś
zaraz zaraz z tą Warszawą co do modelu 3D w Google to nie wprowadzaj ludzi w błąd... Robił tokto inny dla Googli i technologią trochę inną niż to cudo z którego nie korzysta urząd miasta w Stolicy. Faktycznie ceny orto lotniczych poleciały nisko. Każde miasto na to stać. Pytnie czy jednak model3d to nie fanaberia?
odpowiedz zgłoś
Bogate miasto Nie wiem czy Katowice to bogate miasto, ale orto w Polsce jest w tak niskiej cenie ze stac jest na to kazde miasto, ktore mysli o inwestycjach i zarzadzaniu tym miastem na aktualnym podkladzie mapowym. A taka powinna byc glowna rola ortofotomapy - nie wyswietlnie w google - dla uciechy dzieciakow czy doroslych. Ktos wspomnial o Warszawie i modelu 3D. Podstawowy blad w Warszawie byl taki ze powinni to sprzedawac, pokazywac, promowac itd. kazdemu inwestorowi a nie pukac do dzwi goolea zeby im to wrzucil do swojego serwisu. To byl projekt profesjonalny i takie powinien miec zastosowanie,a wyswietalnie w google to jest tylko gadzet! Wszystko jednak zalezy od danego czlowieka i jego determinacji i checi. Jeden sprzeda piasek na pustyni a drugi nawet wody nie sprzeda na pustyni bo nie bedzie mu sie chcialo czy nie potrafi.
odpowiedz zgłoś
Bardzo bogate miasto skoro 2 razy zamawiają to samo w ciągu roku. Teraz zamawia Wydział Geodezji. W zeszłym roku zamówili coś takiego: http://eprzetargi.org/Ogloszenie.aspx?pid=445551 Jakby nie patrzeć zakres się pokrywa... Także takto
odpowiedz zgłoś
wymogi piszą teoretycy a nie praktycy? najgorsze jest to, ze stawiane wysokie wymagania są różnie szacowane przez firmy wykonujące temat. Stąd ogromne różnice w cenach i jakości realizacji. Potem powszechną praktyką jest również nieumiejętny odbiór danych przez Zamawiającego. Zapomina, że wymagał? Przykładem gnijący model 3d Stolicy, który kosztowałvkrocie a jest podobno bezużyteczny... bo Zamawiający podpisał protokół zapominając sprawdzić co zamówił :)
odpowiedz zgłoś
dokładność "Modele budynków muszą mieć natomiast szczegółowość LoD 2 zgodnie ze standardem CityGML (tj. dokładność sytuacyjna i wysokościowa nie gorsza niż 10 cm)" Czy to jest możliwe przy takim pikselu???, bo według tego "co mówi pismo" to chyba NIE- weźmy np. rynne przy dachu- i już się sprawa komplikuje :D
odpowiedz zgłoś
.. nie ma to jak pisanie tekstu bez rozumienia treści - "pokrycie podłużne 60-70 cm"
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS