wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-21| Mapy, Firma, Software

AutoMapa 6.8 już dostępna

Nowy typ trasy przeznaczony dla początkujących kierowców, najświeższe mapy Polski i Europy, lepsze wsparcie dla CB Radio i nowe możliwości systemu AutoMapa Traffic pozwalające sprawniej pokonywać korki to najważniejsze cechy najnowszej aktualizacji programu nawigacyjnego.


AutoMapa 6.8 już dostępna

Mapy Polski opracowane zostały firmę Geosystems Polska w ostatnich dniach lutego 2011 roku. Liczba miejscowości wzrosła do ponad 103,5 tys. Liczba miast i miejscowości z kształtami budynków i ich adresami punktowymi wzrosła o 15% i osiągnęła rekordowy poziom 5060 sztuk. 98% ludzi mieszkających w miastach objętych jest adresami punktowymi pozwalającymi na nawigację do konkretnego budynku z przypisanym adresem. Dzięki temu łączna baza punktów adresowych w Polsce przekroczyła poziom 2 mln 966 tys. W nowej AutoMapie uwzględniono również ponad 639 tys. punktów użyteczności publicznej (POI). Z kolei mapy Europy, opracowane przez NAVTEQ, dostępne są w najnowszej specyfikacji Q1 2011.

Najnowsza wersja AutoMapa Traffic, pozwalająca kierowcom sprawnie omijać korki, uwzględnia dodatkowo m.in. informacje o progach zwalniających na drogach publicznych. Wraz z danymi o sygnalizatorach świetlnych zainstalowanych na polskich drogach, dane te uzupełniają stale rosnącą bazę danych statystycznych SmartRoutes i pozwalają precyzyjnie planować czas i trasę podróży.

Użytkownicy AutoMapy wykorzystujący technologię LiveDrive! mogą polegać na najnowszych danych drogowych przesyłanych w czasie rzeczywistym bezpośrednio z serwerów AutoMapa Traffic. Mogą skorzystać również z wizualizacji natężenia ruchu drogowego. Po każdym pobraniu nowych danych LiveDrive! AutoMapa automatycznie analizuje i w razie potrzeby zmienia trasę jazdy, zawsze szukając najkorzystniejszego jej przebiegu.

W najnowszej AutoMapie udostępniono też tryb „Trasy łatwej”, rekomendowany szczególnie początkującym kierowcom, który umożliwia omijanie skrętów w lewo oraz unikanie zawracania. Jednocześnie tam, gdzie będzie to możliwe, AutoMapa nie będzie prowadzić przez ronda. Przy wyborze dróg przejazdu priorytet nad danymi SmartRoutes/LiveDrive! będą miały drogi możliwie najwyższej kategorii.

Dużą popularnością wśród użytkowników AutoMapy cieszy się funkcja wspierająca kierowców podróżujących z CB Radio. Dane o mijanych słupkach kilometrowych wyświetlane są bezpośrednio na ekranie nawigacji. W najnowszej wersji 6.8 uaktualnione zostały pozycje słupków dla dróg krajowych oraz dodane słupki na drogach wojewódzkich w największych polskich województwach.

AutoMapa 6.8 dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników posiadających ważną subskrypcję.

Źródło: Janusz M. Kamiński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS