wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-18| Teledetekcja, Sprzęt

Leica prezentuje HDS7000

Większy zasięg, bezpieczniejszy laser, lepszy interfejs użytkownika – m.in. te cechy wyróżniają HDS7000, czyli najnowszy fazowy skaner laserowy szwajcarskiej firmy Leica Geosystems.


Leica prezentuje HDS7000

Skanery fazowe cenione są przede wszystkim za szybkość skanowania, dzięki czemu można uzyskać gęstą chmurę punktów (HDS7000 osiąga 1 mln pkt/s). W ślad za tym szedł jednak krótki zasięg pomiaru, który z reguły nie przekraczał 60-70 metrów. To ograniczało wykorzystanie skanerów fazowych głównie do wnętrz budynków czy tuneli. Leica HDS7000 może natomiast mierzyć na odległość nawet do 187 metrów, co znacznie zwiększa pole jej zastosowań.

W porównaniu ze starszymi modelami skaner ten wyróżniają mniejsze wymiary (286 x 170 x 395 mm) i waga (9,8 kg), a także szersze możliwości zapisu danych – w pamięci wewnętrznej (64 GB) lub na USB. HDS7000 posiada także wbudowany inklinometr.

Leica zachwala prostotę użytkowania skanera. Urządzeniem można sterować zarówno za pomocą wbudowanego dotykowego ekranu VGA (640 x 320 px), jak i laptopa (przez sieć WLAN).

Błąd pomiaru HDS7000 (mierzony jako RMS) w zależności od skanowanej powierzchni wynosi 0,3-0,5 mm na dystansie 10 metrów i 2-10 mm na dystansie 100 metrów. Pole widzenia to z kolei 360° w poziomie i 320° w pionie.

Skaner Leica HDS7000 wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale br.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS