Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2011-03-18| Teledetekcja, Sprzęt

Leica prezentuje HDS7000

Większy zasięg, bezpieczniejszy laser, lepszy interfejs użytkownika – m.in. te cechy wyróżniają HDS7000, czyli najnowszy fazowy skaner laserowy szwajcarskiej firmy Leica Geosystems.


Leica prezentuje HDS7000

Skanery fazowe cenione są przede wszystkim za szybkość skanowania, dzięki czemu można uzyskać gęstą chmurę punktów (HDS7000 osiąga 1 mln pkt/s). W ślad za tym szedł jednak krótki zasięg pomiaru, który z reguły nie przekraczał 60-70 metrów. To ograniczało wykorzystanie skanerów fazowych głównie do wnętrz budynków czy tuneli. Leica HDS7000 może natomiast mierzyć na odległość nawet do 187 metrów, co znacznie zwiększa pole jej zastosowań.

W porównaniu ze starszymi modelami skaner ten wyróżniają mniejsze wymiary (286 x 170 x 395 mm) i waga (9,8 kg), a także szersze możliwości zapisu danych – w pamięci wewnętrznej (64 GB) lub na USB. HDS7000 posiada także wbudowany inklinometr.

Leica zachwala prostotę użytkowania skanera. Urządzeniem można sterować zarówno za pomocą wbudowanego dotykowego ekranu VGA (640 x 320 px), jak i laptopa (przez sieć WLAN).

Błąd pomiaru HDS7000 (mierzony jako RMS) w zależności od skanowanej powierzchni wynosi 0,3-0,5 mm na dystansie 10 metrów i 2-10 mm na dystansie 100 metrów. Pole widzenia to z kolei 360° w poziomie i 320° w pionie.

Skaner Leica HDS7000 wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale br.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama