wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-15| Teledetekcja

Uszkodzenia w elektrowni Fukushima I okiem satelity

Centrum Analiz firmy DigitalGlobe opublikowało materiał ilustrujący uszkodzenia elektrowni atomowej Fukushima I w Japonii, wykorzystując najnowsze zdjęcia satelitarne.


Uszkodzenia w elektrowni Fukushima I okiem satelity
Wczoraj (14 marca) jeden z satelitów DigitalGlobe sfotografował uszkodzoną przez trzęsienie ziemi elektrownię dwukrotnie. Pierwszy raz o godz. 11:00 czasu lokalnego (02:00 GMT), czyli na minutę przed wybuchem w reaktorze nr 3, i drugi raz 3 minuty po eksplozji, czyli o godz. 11:04 (02:04 GMT). Na zdjęciu wykonanym po wybuchu widać zniszczenia górnej części budynku reaktora, a także chmurę dymu i pyłu przemieszczającą się na wschód i widoczną aż na 2 kilometry od zniszczonego obiektu. Na zdjęciach widać też uszkodzenia powstałe wcześniej na skutek wybuchu w reaktorze nr 1.

Źródło: DigitalGlobe, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
asd http://www.nytimes.com/interactive/2011/03/13/worl d/asia/satellite-photos-japan-before-and-after-tsu nami.html Tutaj są lepsze porównania i bardziej obszerne :)
odpowiedz zgłoś
tsunami? raczej wtedy już nie będziemy mieli powodów do zmartwień
odpowiedz zgłoś
Atomik No, jak w Polsce będzie trzęsienie o sile 9 stopni w skali Richtera, a na Bałtyku powstanie 10 metrowe tsunami, to rzeczywiście będziemy mieli powód do zmartwień...
odpowiedz zgłoś
Reaktory No to jak w Żarnowcu wybudują elektrownie tak jak nasze autostrady to lepiej za wczasu wrotki.
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS