Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2011-03-08| GIS, Edukacja

W Słupsku będą uczyć GIS-u w zarządzaniu kryzysowym

1 kwietnia br. w Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki w Słupsku ruszają dwusemestralne studia podyplomowe, semestralne studium oraz kwartalny kurs zawodowy w zakresie systemów informacji przestrzennej w zarządzaniu i reagowaniu kryzysowym.


W Słupsku będą uczyć GIS-u w zarządzaniu kryzysowym
Studia poświęcone będą teoretycznemu i praktycznemu kształceniu specjalistów w zakresie stosowania systemów informacji przestrzennej w cywilnych centrach zarządzania i reagowania kryzysowego, funkcjonujących w jednostkach samorządowych wszystkich szczebli.

W programie przewidziano naukę zunifikowanego dla całej UE sprzętu informatycznego i oprogramowania specjalistycznego, a także profesjonalnych, kompatybilnych w obrębie województw i całego kraju aplikacji obejmujących zarządzanie i reagowanie kryzysowe. Nauka obejmuje także wiedzę o systemach i procedurach reagowania kryzysowego w krajach UE, co umożliwia bezpośrednie współdziałanie w rejonach przygranicznych lub transgranicznych tym samym układzie referencyjnym.

Studia zapewniają możliwość poznania systemów funkcjonowania właściwych służb odpowiedzialnych za likwidację bądź neutralizację zagrożeń, procedur ich powiadamia, uczą koordynacji działań we współpracy z centrami zarządzania kryzysowego na wszystkich szczeblach – od rządowego krajowego centrum, poprzez wojewódzkie placówki reagowania kryzysowego, powiatowe i miejskie, na gminnych kończąc. Co więcej, słuchacze poznają przepisy Unii Europejskiej obowiązujące w sytuacjach kryzysowych i nabywają umiejętności działania w systemie UE.

Szkoła oferuje trzy poziomy kształcenia na nowym kierunku. Dla absolwentów uczelni i szkół wyższych przewidziano dwusemestralne, niestacjonarne studia podyplomowe dające dyplom potwierdzony certyfikatem kwalifikacji zawodowych, zapewniający pierwszeństwo zatrudnienia w centrach zarządzania kryzysowego w Polsce i całej UE.

Słuchacze bez wyższego wykształcenia mogą uczestniczyć w semestralnym studium zapewniającym kwalifikacje do pracy w cywilnych strukturach zarządzania kryzysowego działających na poziomie społeczności lokalnych i samorządu lokalnego. Szkoła proponuje także kwartalne kursy zawodowe. Jest to propozycja kierowana do pracowników służb komunalnych i miejskich, straży miejskiej i straży pożarnej, policji oraz służb ratownictwa drogowego i medycznego.

Szczegóły

Źródło: WSIG w Słupsku


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama