wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-08| GIS, Edukacja

W Słupsku będą uczyć GIS-u w zarządzaniu kryzysowym

1 kwietnia br. w Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki w Słupsku ruszają dwusemestralne studia podyplomowe, semestralne studium oraz kwartalny kurs zawodowy w zakresie systemów informacji przestrzennej w zarządzaniu i reagowaniu kryzysowym.


W Słupsku będą uczyć GIS-u w zarządzaniu kryzysowym
Studia poświęcone będą teoretycznemu i praktycznemu kształceniu specjalistów w zakresie stosowania systemów informacji przestrzennej w cywilnych centrach zarządzania i reagowania kryzysowego, funkcjonujących w jednostkach samorządowych wszystkich szczebli.

W programie przewidziano naukę zunifikowanego dla całej UE sprzętu informatycznego i oprogramowania specjalistycznego, a także profesjonalnych, kompatybilnych w obrębie województw i całego kraju aplikacji obejmujących zarządzanie i reagowanie kryzysowe. Nauka obejmuje także wiedzę o systemach i procedurach reagowania kryzysowego w krajach UE, co umożliwia bezpośrednie współdziałanie w rejonach przygranicznych lub transgranicznych tym samym układzie referencyjnym.

Studia zapewniają możliwość poznania systemów funkcjonowania właściwych służb odpowiedzialnych za likwidację bądź neutralizację zagrożeń, procedur ich powiadamia, uczą koordynacji działań we współpracy z centrami zarządzania kryzysowego na wszystkich szczeblach – od rządowego krajowego centrum, poprzez wojewódzkie placówki reagowania kryzysowego, powiatowe i miejskie, na gminnych kończąc. Co więcej, słuchacze poznają przepisy Unii Europejskiej obowiązujące w sytuacjach kryzysowych i nabywają umiejętności działania w systemie UE.

Szkoła oferuje trzy poziomy kształcenia na nowym kierunku. Dla absolwentów uczelni i szkół wyższych przewidziano dwusemestralne, niestacjonarne studia podyplomowe dające dyplom potwierdzony certyfikatem kwalifikacji zawodowych, zapewniający pierwszeństwo zatrudnienia w centrach zarządzania kryzysowego w Polsce i całej UE.

Słuchacze bez wyższego wykształcenia mogą uczestniczyć w semestralnym studium zapewniającym kwalifikacje do pracy w cywilnych strukturach zarządzania kryzysowego działających na poziomie społeczności lokalnych i samorządu lokalnego. Szkoła proponuje także kwartalne kursy zawodowe. Jest to propozycja kierowana do pracowników służb komunalnych i miejskich, straży miejskiej i straży pożarnej, policji oraz służb ratownictwa drogowego i medycznego.

Szczegóły

Źródło: WSIG w Słupsku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS