Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-13| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Nowe dane ze zdjęć lotniczych Wielkiej Brytanii


Firmy Infoterra Ltd i BlueSky Ltd stworzyły nowy pakiet danych przestrzennych przygotowany na podstawie zdjęć lotniczych. Produkt o nazwie GeoPerspectives zawiera dane obejmujące Anglię i Walię. Do jego wykonania wykorzystane zostały najnowsze cyfrowe technologie, które umożliwiają jednoczesną rejestrację zdjęć RGB oraz w podczerwieni.

Z danych obrazowych automatycznie tworzony jest numeryczny model terenu. W zeszłym roku BlueSky Ltd i Infoterra Ltd podpisały umowę o współpracy. Od tego czasu ich działania skoncentrowały się na pozyskiwaniu zdjęć, przetwarzaniu ich oraz dostarczaniu klientom. Zaktualizowano już 30% wcześniej istniejących danych. Nowy produkt udostępnia dane nawet o rozdzielczości 25 cm. Jest to zbiór zdjęć po ortorektyfikacji, które zgodnie z założeniami mają być przynajmniej raz na pięć lat aktualizowane. Dawna nazwa produktu GeoPerspectives to UK Perspectives.
BlueSky Ltd jest brytyjską firmą zajmującą się teledetekcją, pozyskiwaniem i przetwarzaniem zdjęć lotniczych oraz tworzeniem numerycznych modeli terenu. Infoterra Ltd jest światowym dostawcą produktów i rozwiązań dla systemów informacji geograficznej, zajmuje się także przetwarzaniem i pozyskiwaniem zdjęć lotniczych i satelitarnych.

Źródło: Spatial News


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS