Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-04| GNSS, Ludzie, Instytucje

Nieoficjana charakterystyka sygnału systemu Compass

Chiński uczony przedstawił raport na temat charakterystyki technicznej sygnału satelitarnego systemu Beidou (Compass).


Nieoficjana charakterystyka sygnału systemu Compass
W lutym w Instytucie Nawigacji w San Diego Kou Yanhong zaprezentował raport na temat optymalnej realizacji MBOC i współczynnika prędkości transmisji danych do siły sygnału Compass B1-C. Kou Yanhong jest wykładowcą na prestiżowym Uniwersytecie BeyHang w Pekinie. Mimo iż badania finansowane były przez rząd chiński, w raporcie mówi się, że wnioski w nim zawarte nie muszą odpowiadać oficjalnemu stanowisku.

Poprzednie oficjalne informacje na temat charakterystyki chińskiego sygnału pojawiły się podczas międzynarodowej konferencji GNSS w 2010 r. Powiedziano wówczas, że dane techniczne systemu Compass w części dotyczącej MBOC i modulacji PSD będą odpowiadać sygnałom GPS L1C i Galileo E1.
Jak powiedział Kou, taka możliwość będzie skutkować interoperacyjnością kosmicznej grupy, zastrzegł jednak, że trudno mówić o szczegółach technicznych sygnału, ponieważ system jest jeszcze w fazie budowy.

Component Carrier frequency (MHz) Chip rate (Mcps) Data/Symbol rate (bps/sps)
B1-CD 1575,42 1,023 50/100
B1-CP 1,023 No

Component

Code Lenght (chips)

Modulation type

Power percentage of channels

Primary

Secondary

B1-CD

10230

N/A

BOCS(1,1)

25%

B1-CP

10230

TBD

TMBOC(6,1,4/33)

75%


Według Qi Farena, szefa rozwoju systemu kosmicznego, chiński system nawigacji satelitarnej będzie składał się z ponad 30 satelitów i w pełni operacyjny stanie się w 2020 roku. Jak powiedział, w latach 2011-15 Chiny planują umieścić na orbicie 12-14 aparatów.

Chińczycy rozpoczęli budowę systemu nawigacyjnego od wystrzelenia w 2000 r. trzech satelitów geostacjonarnych (Beidou).

JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS