wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-03| GIS, Firma, Software

Bentley w górę w 2010 r.

Po jednorazowym spadku w 2009 roku przychody firmy Bentley Systems w ubiegłym roku znów wzrosły. Spółka utrzymała także swoją pozycję na rynkach GIS i AECO (Architecture, Engineering, Construction, and Operations).


Bentley w górę w 2010 r.
Przychody Bentley’a w 2010 roku wyniosły 476 mln dolarów, czyli 6% więcej niż rok wcześniej. Wróciły tym samym do poziomu z 2008 roku, co – jak podkreślił prezes firmy Greg Bentley – jest w dużej mierze zasługą szybko rozwijających się rynków azjatyckich (skąd pochodzi 16% przychodów). Około 20% wpływów ze sprzedaży – jak co roku – przeznaczono na badania i rozwój. Od 2001 roku firma wydała na ten cel już ponad 1 mld dolarów.

Informacji o zyskach nie podano. Z zewnętrznego audytu wiadomo jedynie, że spółka nie jest zadłużona i jest w dobrej kondycji finansowej.

Jako że 76% wpływów pochodzi z subskrypcji, Bentley ogłosił, iż zamierza silniej wspierać tę formę sprzedaży oprogramowania. Zapowiedziano, że w ramach programu SELECT możliwa będzie wymiana rzadko używanego oprogramowania na inne aplikacje o podobnej wartości.

Jak wynika z raportu Daratechu za 2010 roku, spółka utrzymała także swoją pozycję rynkach oprogramowania specjalistycznego. W segmencie GIS wciąż plasuje się na trzecim miejscu – daleko za Esri, ale tuż za Intergraphem (patrz wykres obok). Na rynku AECO wyprzedza Intergraph, choć nadal jest daleko za wieloletnim liderem, czyli Autodeskiem.

Roczny raport Bentley Systems

Źródło: Bentley Systems, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS