wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-13| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

GPS dla kierowców – niedługo na rynku nowe modele firmy Magellan


Na rynku pojawią się wkrótce trzy nowe odbiorniki GPS firmy Magellan – RoadMate 2000, 2200T i 2500T. Będą to urządzenia dla kierowców oraz turystów.

RoadMate 2000 jest pierwszym odbiornikiem do nawigacji samochodowej, którego cena wynosi poniżej 400 dolarów. Pozostałe dwa modele będą nieco droższe – trzeba będzie za nie zapłacić około 500 dolarów. Urządzenia mają zintegrowaną antenę i baterię oraz 3,5-calowy kolorowy dotykowy wyświetlacz. Dostarczają użytkownikowi wskazówek nawigacyjnych w postaci głosowej i graficznej. Wszystkie spełniają normę wodoszczelności IOX-4.
W modelu 2000 zainstalowano mapy sieci drogowej 48 stanów USA wraz z obiektami POI. Jest on już dostępny na rynku. RoadMate 2200T pojawi się na rynku w październiku. Zawierać będzie mapy USA, Kanady i Portoryko. Służyć może również jako odtwarzacz plików MP3 oraz przeglądarka do plików graficznych. Trzeci z nowej serii – 2500T – będzie dostępny od grudnia. Oprócz map sieci drogowej zainstalowane w nim zostaną konturowe mapy topograficzne przeznaczone dla turystów. Ten model także może służyć do słuchania muzyki i oglądania zdjęć. W Europie urządzenia te pojawią się nieco później ze zmodyfikowanymi funkcjami.

Źródło: GIS cafe


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS