wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-01| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Częstochowa zmierzy hałas

Urząd Miasta Częstochowy zamawia wykonanie mapy akustycznej zgodnie z obowiązującym prawem.


Częstochowa zmierzy hałas

Zakres opracowania obejmuje opracowanie modelu 3D miasta, sporządzenie mapy akustycznej (części graficznej i opisowej) z uwzględnieniem rożnych źródeł hałasu oraz opracowanie systemu aktualizacji mapy, zintegrowanie jej z miejskim SIP i wdrożenie.

Wadium wynosi 8 tys. zł. Ubiegający się o zamówienie musi się wykazać wykonaniem w ciągu ostatnich trzech lat: • mapy akustycznej miasta powyżej 100 tys. mieszkańców oraz • wdrożeniem portalu internetowego prezentującego dane o środowisku miasta (każda z ww. usług o wartości min. 600 tys. zł brutto).
Jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Termin składania ofert mija 21 marca. Usługę należy wykonać do 15 listopada br.
Szczegóły

Obowiązek sporządzania map akustycznych nakłada unijna dyrektywa i Prawo ochrony środowiska. Według przyjętego harmonogramu miasta powyżej 250 tys. mieszkańców miały wykonać takie opracowanie do 30 czerwca 2007 r., a miasta powyżej 100 tys. mieszkańców mają czas do 30 czerwca 2012 roku.

Źródło: UM Częstochowy, BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS