wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-01| GIS, Mapy, Firma

Zdalnie sterowane latarnie

Latarnie uliczne w Coventry zostaną wyposażone w technologię zdalnego monitorowania i będą połączone z centralnym systemem zarządzania dostarczonym przez firmę Mayrise Systems.


Zdalnie sterowane latarnie
Kontrakt wartości 250 milionów funtów, wygrany przez Balfour Beatty, przewiduje zainstalowanie zcentralizowanego systemu umożliwiającego m.in. automatyczne ściemnianie lamp ulicznych z centrum kontrolnego. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie w Wlk. Brytanii. Zintegrowany system pozwoli na automatyczne raportowanie błędów, poprawę zarządzania siecią oraz redukcję kosztów oświetlenia ulicznego. Projekt obliczony jest na 25 lat i przewiduje wymianę w ciągu pięciu lat 38 tys. punktów świetlnych (na energooszczędne) oraz 20-letni okres utrzymania.

W celu integracji z systemem zdalnego monitorowania Telensy firma Mayrise Systems wprowadziła liczne ulepszenia w swoim systemie do zarządzania oświetleniem. I tak, narzędzia do szczegółowych analiz przestrzennych w oprogramowaniu MapNow pozwalają obecnie firmie Balfour Beatty na efektywniejsze zarządzanie siecią, w szczególności na podejmowanie kluczowych decyzji planistycznych.
Oprogramowanie MapNow bazuje na cyfrowych mapach MasterMap z Ordnance Survey i jest jednym z elementów rozwiązania oferowanego przez tę firmę.

Źródło: Myrise, The Telegraph


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS