wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-24| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

Turcja przyjęła projekt nowej ustawy o katastrze

Ustawa definiuje między innymi zadania Generalnej Dyrekcji Rejestru Gruntów i Katastru w dziedzinie kartografii i ewidencji gruntów i nieruchomości.


Turcja przyjęła projekt nowej ustawy o katastrze

Zgodnie z nimi urząd jest głównym zleceniodawcą i producentem map (z wyjątkiem wojskowych) oraz głównym źródłem oraz centrum zbierania i utrzymania baz danych przestrzennych.
Ustawa przewiduje legitymizację oraz kontrolę wszelkich transakcji na rynku nieruchomości.
Generalny Dyrektoriat Rejestru Gruntów i Katastru (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlügü) jest odpowiedzialny m.in. za rejestrację praw do gruntów i nieruchomości przez obywateli i przedsiębiorców tureckich oraz obcokrajowców, prowadzi także wydawanie licencji w dziedzinie geodezji i kartografii oraz nadzoruje wykorzystywanie danych przestrzennych.

Zmiany związane są z zapowiadaną przez rząd turecki reformą organizacji katastru, którym zarządza Generalna Dyrekcja. Rząd przewiduje m.in. likwidację zbędnych placówek i uproszczenie procedur związanych z funkcjonowaniem samego urzędu. Zapowiadane jest ograniczenie biurokracji, zaś petenci będą mogli załatwiać swoje sprawy w dowolnym oddziale urzędu na terenie kraju.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A kto pyta A kto pyta ???
odpowiedz zgłoś
czy tym geodetą ... czy tym geodetą jest prezes Jarząbek?
odpowiedz zgłoś
Agencja To nie GGK do Turcji tylko koledzy z ZPP, ZMP czy UMP - nasi wspaniali geodeci samorządowi !!! oraz ich mentorzy z pewnej organizacji z siedzibą na naszym pięknym Śląsku - przeciwnicy zmian.
odpowiedz zgłoś
GGK nic tylko po nauki jechać do Turcji
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS