wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-09-10| Firma, Prawo, Software

6 lat więzienia za handel pirackim oprogramowaniem


Firma Autodesk (USA) poinformowała, że 37-letni Danny Ferrer z Lakeland na Florydzie, został skazany na 6 lat więzienia, trzy lata dozoru oraz zapłatę odszkodowania w wysokości 4,1 mln dolarów za produkcję i sprzedaż w sieci internetowej pirackiego oprogramowania.

Ferrerowi skonfiskowano na poczet odszkodowania liczne samoloty, łodzie i samochody (m.in. lamborghini i hummera), które zakupił z zysków z nielegalnego procederu. Skazany sprzedawał po cenach odbiegających znacznie poniżej cen rynkowych produkty firm: Adobe Systems Inc., Autodesk Inc. i Macromedia Inc.
Oprogramowanie oferował za pośrednictwem strony internetowej www.buysUSA.com, jego wartość wg cen producentów wynosiła prawie 20 mln. Proceder trwał od 2002 r. do października 2005 r., kiedy to Ferrer został aresztowany przez FBI. Jest to jeden z największych przypadków sprzedaży pirackiego oprogramowania w USA. Wyrok zapadł 25 sierpnia br. w sądzie w Aleksandrii w stanie Wirginia, gdzie odbył się proces.

Autodesk, AP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt