wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-15| GNSS, GIS, Firma

Szynobusy pod nadzorem

Poznańska firma Data System Group (DSG) zakończyła wdrożenie systemu telemetrycznego w autobusach szynowych ZNTK Poznań i PESA Bydgoszcz.


Szynobusy pod nadzorem <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Projekt realizowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wykonany został wspólnie z firmą EMTAL. Spółki wdrożyły w autobusach szynowych w Poznaniu i Bydgoszczy zaawansowany telemetrycznie system liczenia pasażerów wchodzących i wychodzących na poszczególnych stacjach.

W ramach kontraktu DSG objęła pieczę nad bezpieczeństwem i transmisją danych oraz dodatkowo wyposażyła pojazdy w urządzenia monitorujące służące do: pomiaru paliwa, czasu pracy silników, prędkości oraz lokalizacji pojazdów. Ponadto zainstalowany system został zintegrowany z automatami biletowymi, dzięki czemu możliwa jest dokładna weryfikacja miejsca i czasu zakupu biletu przez pasażera.

W przyszłości planowane jest rozszerzenie projektu o dodatkowe funkcjonalności, takie jak: identyfikacja maszynisty pojazdu, wsparcie maszynisty pojazdu w zakresie zgłaszania usterek i awarii oraz komunikacja on-line z maszynistą.
DSG jest partnerem m.in.: Przewozów Regionalnych, Orlen Transport,PKP Cargo.

W 2012 roku Data System Group zamierza wejść na Giełdę Papierów Wartościowych. Firma specjalizuje się w budowie systemów lokalizacji i monitoringu bazujących na technologii GSM, GPS i infrastrukturze sieci komórkowych.

Źródło: DSG


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS