Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-08| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Software

Wirtualna Stacja Referencyjna Trimble'a dla Singapuru


Firma Trimble (USA) poinformowała o dostawie stacji referencyjnych GPS i oprogramowania VRS (Virtual Reference Station) do założenia sieci stacji referencyjnych w Singapurze. Sieć pokryje obszar całego kraju i będzie dostarczać dane georeferencyjne specjalistom z zakresu geodezji, inżynierii i GIS.

Wirtualna Stacja Referencyjna umożliwia prowadzenie pomiarów o centymetrowej dokładności metodą RTK (Real Time Kinematic) bez konieczności posiadania oddzielnej stacji bazowej lub oprogramowania.
Sieć o nazwie SiReNT (Singapore Satellite Reference Networks) prowadzi tamtejszy rząd katastralny. W jej skład wchodzi 5 stacji Trimble NetRS, oprogramowania Trimble GPSNet i RTKNet i pokrywa ona obszar całego państwa (ok. 700 km kwadratowych). Urząd zamierza zaoferować użytkownikom różne poziomy subskrypcji danych z VRS.
Do chwili obecnej firma Trimble zainstalowała wirtualne stacje referencyjne w ponad 80 miejscach na całym świecie, w tym: 8 w Niemczech, 3 w Austrii, 2 w Szwajcarii, po jednej w Finlandii i Szwecji.

Źródło: Trimble


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS