wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-10| GIS, Teledetekcja, Software

Zobacz, kto ćwierka w Kairze!

Portal HyperCities udostępnił program zbierający na żywo dane o lokalizacji demonstrantów w Kairze, którzy publikują wiadomości o protestach w serwisie społecznościowym Twitter.


Zobacz, kto ćwierka w Kairze!

Uruchomiony 30 stycznia program o nazwie „HyperCities Egipt: Głosy z Kairu w serwisach społecznościowych” śledzi wszelkie wpisy zawierające słowa-klucze odnoszące się do protestów (np. #jan25, #egypt). Zgromadzone dane mają pomóc internautom z innych państw w lepszym zrozumieniu protestujących. Mogą być one również przydatne historykom, politologom i socjologom w ich badaniach. Projekt opisany został na stronach Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) i wzbudził zainteresowanie wśród użytkowników serwisu Twitter.

Lokalizacja wpisów odbywa się na podstawie danych udostępnionych przez samych użytkowników w ich profilach i dzięki GPS-om umieszczonym w telefonach komórkowych. Aby nie naruszać prywatności użytkowników, lokalizacja podawana jest z dokładnością do kilometra. Dokładne współrzędne znajdują się w bazie danych, ale nie są one publicznie dostępne.

Program stworzyli Todd Presner, Yoh Kawano i David Shepard. Aplikacja bazuje na narzędziu do odczytywania lokalizacji wpisów stworzonym wcześniej przez Kawano. Autorzy rozszerzyli program o możliwość powiązania określonej tematyki z określonym miejscem i zapisywania pozyskiwanych w ten sposób danych. Kod źródłowy programu zostanie udostępniony publicznie.

Zobacz, kto ćwierka w Kairze

Źródło: HyperCities


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS