wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-09| GIS, Przetargi, Instytucje

KIO potwierdza nieprawidłowości w MSIP

Urząd Zamówień Publicznych opublikował uchwałę Krajowej Izby Odwoławczej z 13 stycznia 2011 r., która potwierdza nieprawidłowości w przetargu ogłoszonym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w 2007 r.


KIO potwierdza nieprawidłowości w MSIP

Postępowanie przetargowe odbywało się w ramach realizacji projektu „Mazowiecki System Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów współdziałających w ramach województwa”. Zamówienie obejmuje dostawę i instalację sprzętu i oprogramowania, modernizację oprogramowania, prace wdrożeniowe, szkolenia użytkowników oraz opracowanie danych tematycznych.

Opinia KIO została sporządzona po rozpatrzeniu zastrzeżeń zgłoszonych 16 grudnia 2010 r. przez zamawiającego dotyczących informacji o wyniku kontroli doraźnej UZP z 9 grudnia 2010 r. Izba zastrzeżenia zamawiającego uznała za niezasadne, potwierdzając tym samym stwierdzone wcześniej naruszenia przepisów:
• art. 29 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych poprzez opisanie przedmiotu zamówienia w sposób, który miał utrudniać uczciwą konkurencję,
• art. 29 ust. 2 w związku z art. 7 ust. 1 ustawy Pzp poprzez określenie terminu zamówienia w sposób nierealny i nieadekwatny do zakresu prac,
• art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, w brzmieniu obowiązującym w dniu wszczęcia postępowania, poprzez zmianę umowy – przedłużenie terminu realizacji zamówienia – w sytuacji braku wystąpienia przesłanek określonych w art. 144 ust. 1 ustawy Pzp,
• art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp poprzez zaniechanie wykluczenia wykonawców, którzy złożyli nieprawidłowe gwarancje wadialne (brak okoliczności wymienionej w art. 46 ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp w treści gwarancji bankowych wykonawców).

Uchwała KIO

Źródło: UZP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
POSTANOWIENIE SĄDU Teksty komentarzy podpisanych ?UNISOFT Studio? usunięto w związku z postanowieniami Sądu Okręgowego w Warszawie z 10 maja 2011 r. (Sygn. akt: XXV Co 32/11) oraz 12 maja 2011 r. (Sygn. akt: XX GCo67/11) w sprawie zabezpieczenia roszczeń spółki Sygnity S.A. o ochronę jej dóbr osobistych.
odpowiedz zgłoś
Przekret To co dzieje się w BGWM w sprawie MSIP-GPW najlepiej powinno wiedzieć Sygnity i KAI Info przecież to oni są najbardziej zainteresowani przyszłymi przetargami ogłaszanymi przez "Departament Geodezji". Patrząc na to co tam się dzieje wygląda to na wzmożony przepływ kasy z UE i Norwegii oraz budżetu państwa nie patrząc na konsekwencje jakość produktów oraz terminowość realizacji. Ważna jest "nowoczesność" w szybkim przepływie pieniędzy, oraz zatajaniu informacji przed opinią publiczną, pogratulować.
odpowiedz zgłoś
MSIP Więcej można poczytać o MSIP na NGI24 http://ngi24.pl/article/952/wrota-mazowsza-ustawio ne-pod-della http://ngi24.pl/article/1044/uzp-wskazuje-nieprawi dlowosci-w-msip to są inne przetargi, temat taki sam, ciekawe jak wyglądają inne SIWZ. Są tam też inne ciekawe artykuły.
odpowiedz zgłoś
Ku przestrodze Potwarz, wprowadzanie w błąd opinii publicznej i organów kontrolnych Państwa podlega karze.
odpowiedz zgłoś
MSIP Kontrole wykazują nieprawidłowości, w prokuraturze trwają postępowania, ciekawe co na to Unia Europejska, projekty są finansowane w 85 procentach z funduszy unijnych. To co się dzieje, jest okropne, dług publiczny rośnie, ludzie nie mają na leki i chleb, a pieniądze publiczne są trwonione przez Zamawiającego, kosztem słupków na komputerach zarządu Sygnity czy Dell.
odpowiedz zgłoś
intryga A jednak nie wytrzymali Ci, którym nie na rękę to co dzieję się nowoczesnego w kraju. Trzeba włożyć trochę wysiłku intelektualnego, żeby sprostać współczesnym wyzwaniom. Produkty są takie jakie są umiejętnośći zamawiających i wykonawców. Brak wiedzy, bezceremonialne budowanie własnej kariery, nie nadążanie za współczesnymi trędami rozwoju zastępowany jest pomówieniami i oszczerstwami. Na szczęście dużo jest przyzwoitych ludzi.
odpowiedz zgłoś
karawana jedzie dalej ważne są spotkania i prezentacje, na których ogłasza się sukcesy i plany na przyszłość tego projektu. Szkoda, że kończy się w 2013 a na razie nic nie zrobili. Ciekawym, kto będzie tym złym, który przeszkodził w całej sprawie? na pewno partnerzy w postaci gmin i powiatów. A wszystko jak zwykle (częściowo) z podatków (bo reszta z Norwegii)
odpowiedz zgłoś
MSIP z tego co wiem to ten system nie działa zgodnie ze specyfikacją, dane przechowywane są niezgodnie z SIWZ, partnerzy /gminy i powiaty/ nie potrafią zasilić swoich systemów, bonie wykonano takiej funkcjonalności. W BGWM źle się dzieje, korupcja, nieprawidłowości, po prostu tam się kręci lody. A pieniędzy jest jeszcze wiele, mam nadzieje, że nie uda imsię ich roztrwonić.
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS