Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-07| Firma, Instytucje

Słabo z innowacyjnością w UE

Unia Europejska nie dotrzymuje kroku w poziomie innowacyjności w stosunku do swych głównych konkurentów – USA i Japonii.


Słabo z innowacyjnością w UE

Unia Europejska nie dotrzymuje kroku w poziomie innowacyjności w stosunku do swych głównych konkurentów – USA i Japonii.

Chociaż, mimo kryzysu gospodarczego, tendencje w większości państwa członkowskich są obiecujące, to postęp jest niewystarczający. Unia nadal utrzymuje przewagę nad Indiami i Rosją, stale postępy czyni jednak Brazylia, a Chiny szybko nadrabiają zaległości.
W UE najwyżej na najnowszej liście innowacyjnych krajów jest Szwecja, a tuż za nią: Dania, Finlandia i Niemcy. W kolejnej grupie są m.in.: Wlk. Brytania, Austria, Irlandia, Francja.
Są to najnowsze wyniki opublikowanej przez Komisję Europejską tablicy wyników w zakresie innowacyjności.
Polska znalazła się na przedostatnim miejscu grupy trzeciej „umiarkowanej innowacyjności”, tuż przed Słowacją, ale za Węgrami, Grecją i Czechami.

„Tablica pokazuje, że musimy zwiększyć wysiłki, aby uczynić Europę bardziej innowacyjną i doścignąć naszych głównych konkurentów, jak również wrócić na ścieżkę silnego i zrównoważonego rozwoju” – powiedział Antonio Tajani wiceprzewodniczący Komisji i Komisarz ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości.

Cały raport

AB


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS