Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-06| GIS, Mapy, Firma, Software

Korea Płd. stworzy nową bazę danych kartograficznych


Administracja Południowej Korei rozpoczęła ostatnio modernizację swojego systemu kartograficznego. GIS zostanie stworzony na bazie oprogramowania typu open source. Będzie on zgodny z międzynarodowymi standardami, a w jego zasobach znajdą się m.in. cyfrowe mapy drogowe iadresowe.

Jednocześnie zostanie zmieniony system adresowy. Dotychczasowy zawierał zbyt wiele numerów, więc postanowiono go dostosować do współczesnych trendów. Powołano w tym celu specjalny zespół, który do listopada tego roku będzie przetwarzał bazy danych adresowych.
Korea Południowa zdecydowała się na oprogramowanie IntraMap/Web typu open source firmy KSCI, ponieważ jest ono tańsze, a jednocześnie sprzyja promowaniu wykorzystywania informatyki. Podobne rozwiązania są stosowane m.in. w Europie i Chinach, ale również w sieci kolejowej Brazylii.
Jednolita centralna baza map w postaci cyfrowej będzie połączona z regionalnymi instytucjami dysponującymi danymi. Serwery administratora, bazy danych i GIS-u zostaną wyposażone w oprogramowanie Linux 4.0. Oprócz stworzenia głównego centrum pierwsza faza projektu będzie obejmowała także analizę standaryzacji baz danych oraz zbudowanie głównej bazy danych. W drugiej fazie (od 2007 do 2009 roku) główna baza danych zostanie rozszerzona o nowe regiony. W tym roku projekt pochłonie 37,4 mln dolarów, w 2007 – 45,5 mln, a w kolejnych latach po niecałe 30 mln. Przed zaprojektowaniem centrum wykonano liczne analizy rynku, podobnych wdrożeń oraz regulacji prawnych.

Źródło: GIS development


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS