wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-24| GIS

9 mln nowych budynków w Geoportalu

Administratorzy serwisu Geoportal.gov.pl zakończyli aktualizację warstwy budynków i punktów adresowych Bazy Danych Obiektów Topograficznych dla roku 2010.


9 mln nowych budynków w Geoportalu

Udostępnionych zostało na niej 9 288 036 budynków i 4 326 624 punkty adresowe, które pokrywają 64% powierzchni Polski. Aktualny zasięg udostępnionych danych przedstawia mapa poniżej. Podgląd warstwy dostępny jest z poziomu „definicji źródła danych” jako usługa WMS (http://sdi.geoportal.gov.pl/ wms_budynki_bdot_2010/request.aspx).

Źródło: Geoportal.gov.pl


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
po co baza ogólnodostępna która jest tak nieczytelna, mało praktyczna, jak człowiek nie związany z branżą ma z tego korzystać
odpowiedz zgłoś
problem Dziękuję :) A ja patrzyłem na zakładkę "Źródło danych" i dziwiłem się, że pomimo zaznaczonych budynków, nie wyświetlają się.
odpowiedz zgłoś
już jest ok Dane poprawnie się wczytują
odpowiedz zgłoś
nie ma problemu "problem Coś jest nie tak... :( Czy te dane każdy może obejrzeć i są ogólnie dostępne? U mnie niestety się nie wyświetlają. " Trzeba kliknąć ikonkę "zdefiniuj źródło danych" następnie typ: WMS a potem z listy wybrać Budynki BDOT 2010, poz. nr 49 na liście. Po wczytaniu powinno hulać.
odpowiedz zgłoś
problem Coś jest nie tak... :( Czy te dane każdy może obejrzeć i są ogólnie dostępne? U mnie niestety się nie wyświetlają.
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS