wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-20| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje

Tarnobrzeg ma geoportal

Tarnobrzeski Grodzki ODGiK udostępnił w tym tygodniu w technologii firmy Geobid dane ewidencji gruntów i budynków.


Tarnobrzeg ma geoportal

W wersji ogólnodostępnej opublikowano na razie warstwy: zdjęć lotniczych, granic miasta, działek oraz budynków. Oprócz tego opracowano także serwis autoryzowany, za pomocą którego można przeglądać dane opisowe EGiB oraz zgłaszać drogą elektroniczną roboty geodezyjne.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
publikacja danych 55% powierzchni obrazu zajmuje legenda in blue :) - geoportal nie przewidział monitorów panoramicznych :) - no i ten brak zooma poprzez okno ;) - że też wszyscy zachwycają się pomysłami Geobidu sprzed dobrych kilku lat ;)
odpowiedz zgłoś
dobrej jakości ortofotomapa, możnaby coś jeszcze dorzucić, np. podział sekcyjny. Nie wiem o czym tu deliberować, jest fajnie:)
odpowiedz zgłoś
@g A to tylko geodeci korzystają z takich portali? Zawsze myślałem, że zdecydowaną większość stanowią zwykli obywatele. No ale co oni mają do powiedzenia - dostali za darmo, więc niech nie narzekają... Z drugiej strony jak się spojrzy na jakość i czytelność niektórych analogowych map geodezyjnych, to wtedy każdy geoportal będzie się wydawał wyrafinowany estetycznie.
odpowiedz zgłoś
Do q Jak kupujesz dla syna rower to poza tym że ma dobrze jeździć to jeszcze wypadałoby, żeby jakoś wyglądał. Się niestety dzieciaki na podwórku śmieją...
odpowiedz zgłoś
Artyści się znaleźli ! Dane, dane geodetów interesują więc dobrze, że są przedstwaiane nawet w banalny sposób( zresztą czym prościej tym szybciej), a jak komuś zachciewa się pięknych obrazków to zamiast geoportalu niech plfoto kliknie. Niektórzy wolą wydawać kase na dane, a niektórzy na obrazki :-)
odpowiedz zgłoś
Gdyby tak dodać więcej białego, wzmocnić nieco ton niebieskiego i rzucić na dole jakiś czerwony pasek śmiało możnaby podpisać "MADE IN CCCP"
odpowiedz zgłoś
Do neogeograf Oj czepiacie się. Może po prostu gość od geoportalu miał z Kartografii trójkę;)
odpowiedz zgłoś
Estetyka Zazwyczaj geodezja jest nauczana w pakiecie z kartografią, a kartografia to nie tylko nauka, ale również i sztuka. Wydawać by się mogło, że człowiek wychodzący z uczelni będzie miał jako takie pojęcie o robieniu dobrej i ładnej mapy (a geoportal jest przecież mapą). No ale jak widać, nie zawsze się to sprawdza. Wniosek jest taki: albo polskie uczelnie traktują kartografię po macoszemu, albo po prostu autor (autorzy) geoportalu nie chodził akurat na te wykłady... i to jest niestety ogólny wniosek, nie dotyczy jedynie GEOBIDu, ciężko jest znaleźć w sieci jakiś estetyczny webgis.
odpowiedz zgłoś
Znowu najwyższa klasa No i znów najwyższej jakości geoinformacyjne cudo! Piękności, szliczności, nowoczesności! Gratuluje świetnie wydanych pieniędzy. PS. Czy my geodeci nie powinnismy mieć na na studiach przedmiotu co się nazwya: estetyka?
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS