Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-05| GIS, Teledetekcja, Software

Technologie satelitarne i GIS będą wykorzystywane w rolnictwie w IndiachIndyjskie Narodowe Centrum Prognozowania Upraw działające w ramach Ministerstwa Rolnictwa uruchomiło program FASAL (Forecasting Agriculture output using Space, Agro-Meteorology and Land-based observations). Służyć ma on dokładnemu prognozowaniu produkcji rolnej. Pomoże to w unikaniu kryzysów spowodowanych przez susze, powodzie i inne kataklizmy.

W programie FASAL wykorzystywane będą nowoczesne technologie – dokładne zdjęcia satelitarne i lotnicze, a także systemy informacji geograficznej. Początkowo analizy prowadzone będą jedynie dla upraw pszenicy oraz ryżu, a w przyszłości także dla innych. Centrum zdecydowało się na wprowadzenie takiego rozwiązania, ponieważ w tym roku Indie znalazły się w sytuacji kryzysowej spowodowanej niewystarczającymi uprawami pszenicy. Program zaplanowano na sześć lat, a jego wprowadzenie będzie kosztować około 21 mln dolarów.

Źródło: The Hindu


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS