wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-14| GIS

Cieszyn ma geoportal

Urząd Miejski w Cieszynie uruchomił w tym tygodniu portal mapowy, kończąc tym samym pierwszy etap budowy własnego systemu informacji przestrzennej.


Cieszyn ma geoportal <br />
fot. miastocieszyn.geoportal2.pl
fot. miastocieszyn.geoportal2.pl

Na geoportalu publicznym dostępne są m.in. warstwy: zdjęć lotniczych, planów i studiów zagospodarowania, działek, budynków oraz adresów. Wkrótce ma on oferować także dane o: sieci transportowej i hydrograficznej, obszarach chronionych oraz ukształtowaniu terenu. Oprócz tego opracowano również wersję autoryzowaną serwisu.

Realizacja projektu „System Informacji Przestrzennej w Cieszynie” ma zostać zakończona we wrześniu 2011 roku. Przetarg na jego wykonanie wygrało konsorcjum firm Geobid z Katowic i AF Seko z Bielska-Białej. Koszt prac: 825 tys. zł netto. Projekt jest współfinansowany ze środków UE.

Pełna lista krajowych geoportali oraz usług WMS znajduje się w zakładce Geodane.

Źródło: ?Dziennik Zachodni?, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe komu tak zależy na obsmarowaniu ewmapy i geobidu? faktycznie to tak źle działa czy z zazdrości o rynek i kasę? Ja widzę że działa i w porównaniu do... no właśnie do czego? gdzie są TE INNE wspaniałe, rozszerzalne, intuicyjne... serwisy mapowe które działają? gdańsk? zeskanowany plan miasta chodzący jak żółw. Ja znam dwa, które można porównywać: Wrocław i Białystok. Podobna złożoność i szybkość działania do cieszyńskiego. Trudno to nazwać GISem? mapa to też GIS tylko mało automatyczny. Ja proponuję wszystkim urzędom w ogóle to olać i używać google albo zumi, bo i tak będą głosy że wywalone pieniądze. GEOGEO z tym się zgadzam w 100%
odpowiedz zgłoś
mapki a GIS trudno nazwać GISEM "jakieś" mapki geoportalowe :) i Ewmapę narzędziem GISOWYM
odpowiedz zgłoś
EWMapa EWMapa to faktycznie fantastyczny. Funkcjonalny, rozszerzalny, intuicyjny i przyjazdy. Taki, że można się posikać z zachwytu. Na kolana przed EWMapą! GISowo-GEOdezyjne CUDO!
odpowiedz zgłoś
Uwaga Kwota 800 tyś. to dużo...Jednak wydaje mi się, że wiekszość pochłonęło pozyskanie danych i sprzet. Z tego co wiem to Geobid robi takie "mapki" za jakieś 20tys plus vat
odpowiedz zgłoś
do webgisuser Jestem użytkownikiem i uważam, ze estetyka to drugorzędna sprawa. Ważniejsza jest funkcjonalność i w tym wypadku środowisko EWMAPY jest nie do zastąpienia.
odpowiedz zgłoś
@Edek Czyli prawo do krytyki książek, filmów mają jedynie ci, którzy sami coś napisali lub nakręcili? Przecież to tak nie działa. Żeby skrytykować taki geoportal nie muszę pisać swojego - wystarczy, że orientuję się nieco w kwestiach technicznych i mam jako takie poczucie estetyki. Ta strona Geobidu naprawdę wygląda jakby powstała w latach 90. i marnotrawi się tam mnóstwo wolnego miejsca. Wg mnie jest to konstruktywna krytyka i nie wiem czemu się tak oburzasz... może sam jesteś autorem? ;)
odpowiedz zgłoś
Do komentujacych Malkontenci i frustraci, pokażcie czego sami dokonaliście. Przytoczcie swoje wdrożenia i opinie klientów, wtedy pogadamy.
odpowiedz zgłoś
EU płaci Nie wiem czemu się tak wszyscy bulwersują - od kolejny projekt w stylu "unia płaci" jakich jest wiele...
odpowiedz zgłoś
Czechy Blisko! Nie chcę być kolejnym malkontentem, ale sz... mnie trafia jak widzę tego typu wypusty. Po pierwsze! Jeśli, ktoś lub coś podaje do publicznej wiadomości informacje o cenie przedsięwzięcia, niech ma świadomość, że ludzie w tych czasach jednak próbują, a nie bezmyślnie chłoną papkę prasową. Po drugie! Jestem po podyplowówce z GIS-u, i nie wiedzieć czemu, ale Jego Szef bardzo podniecał się rozwiązaniami Geportal2, czy jak mu tam było. Z resztą od tamtego czasu do niego nie zaglądam. Jednak widzę, że te nieszczęsne stworzenie bazuje na tym czymś, co oferuję tylko 60% czynnego ekranu monitora. Reszta jest wściekłym bezużytecznym błękitem. Po trzecie! Po długiej analizie funkcjonalności stwierdzam: Pominę to jednak! Nakazać codziennej pracy na tym narzędziu urzędnikom Cieszyna. Zwołać w trybie nadzwyczajnym radę miasta, policzyć i udowodnić, że za tę kwotę można wyremontować po zimie ulice w tym mieście. Większy będzie z tego pożytek. W cale nie wystarczy próbować. Wystarczy tylko myśleć!
odpowiedz zgłoś
w latach...2002-2005 na studiach w ramach zajęć bawiliśmy się ówczesnym MAPSERVERem. Wtedy można było pobrać demo żeby postawić sobie na localhost i pobawić się tym rozwiązaniem. Kto wie o czym pisze ten doskonale pamięta tą niebieską "skórkę" html. Żałosne jest, że z pieniędzy publicznych finansuje się takie straszydła. Kompletnie nie chcę krytykować funkcjonalności, uzasadnienia wydanej kwoty itp. Po prostu wygląd mnie odstraszył chociaż przypomniały mi się wspaniałe studenckie czasy.
odpowiedz zgłoś
Może i paskudny ale działa :-) ...... i to w miare szybko w odróżnieniu od niektórych "profesjonalnych" Uczmy się czytać ze zrozumieniem a nie kompromitujmy sią Paskudnymi komentarzami.
odpowiedz zgłoś
Paskuda GUI przypomina aplikacje wczesnych lat 90 - tych, mnogość narzędzi "geoportalu" jest zatrważająca, a sama strona startowa wygląda na zrobioną w Wordzie z zapisem do HTMLa...i to wszystko za ponad 800 tys. zł... posiadanie Geoportalu - bezcenne, jego użytkowanie - znikome. Gratulacje dla Cieszyna!!! Lepiej schowajcie głęboko link do tego "geoportalu".
odpowiedz zgłoś
Makabra Brzydki jak noc. Toporny jak... wszystko firmy Geobid. Trąci myszką na odległość... Zatrudnijcie specjalistę od grafiki ze minimalnym poczuciem estetyki! Wybierzcie się na jakąś konferencje w Europie i zobaczcie jak wyglądają nowoczesne geoportale...
odpowiedz zgłoś
13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS