wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-14| GIS, Mapy

Historyczne mapy w gminnym geoportalu

Serwis mapowy Urzędu Gminy Trzebnica w połowie stycznia br. został wzbogacony o przedwojenne mapy tego regionu.


Historyczne mapy w gminnym geoportalu

Na tle aktualnych danych (m.in. EGiB) można przeglądać arkusze:
• Messtischblatt (1:25 000), charakteryzujące się dużą szczegółowością i dokładnością odwzorowania topografii terenu,
• Grossblatt (1:100 000),
• Übersichtskarte von Mitteleuropa (1:300 000) prezentujące obszar dzisiejszej gminy Trzebnica.

Źródło: Geotrzebnica.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A niech to! BRAWO!!! W końcu ktoś zagospodarował te dzieła sztuki w logiczny sposób. Widać, że w tej gmince ktoś ma zacięcie historyczne - i dobrze! Wiele tych map wisi w czeluściach internetu na jakichś Chomikach, Mapsterach bez ładu i składu jako samotne obrazy w oderwaniu od układu współrzędnych i jakiejkolwiek georeferncji. Tak na marginesie, to ichni konserwator zabytków powinien im zwrócić koszty stworzenia tego cacka. Szkoda, że obejmują tylko teren małej gminy. A nieopodal przecież Wrocław, Oleśnica. Podoba mi się to, przecież nie wszyscy chcą oglądać tylko bzdurne plany MPZP. Planiści też powinni wziąć przykład.
odpowiedz zgłoś
Oby więcej takich serwisów Oby więcej takich serwisów. Przy okazji widać, że małe gminy też potrafią bez wydawania ogromnej ilości pieniędzy podatników...
odpowiedz zgłoś
gminny gis www.geowisznia.pl też na tym chodzi
odpowiedz zgłoś
gis w gminach Całość pracuje na silniku GEOXY firmy CGIS, gdzie Geoxa Server v.2.0 generuje projekt internetowy. W wydziale Geodezji i wydziale Architektury bazuje się zaś na Geoxa Editor MPZP v.2 oraz Geoxa Viewer MPZP v.2, gdzie służą one do wszelkich zadań stawianym administracji samorządowej.
odpowiedz zgłoś
gis w gminach? Jak na portal gminny to całkiem nieźle i sporo danych. Na jakim systemie/programie to jest oparte?
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS