wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-13| GIS, Instytucje

Strażacy i przyrodnicy współtworzą GIS

W ramach budowy i modernizacji GIS-u Parku Narodowego „Bory Tucholskie” strażacy z Chojnic otrzymali wczoraj (12 stycznia) od przedstawicieli parku odbiorniki satelitarne oraz oprogramowanie geoprzestrzenne.


Strażacy i przyrodnicy współtworzą GIS <br />
fot. KP PSP w Chojnicach
fot. KP PSP w Chojnicach

Strażacy mają teraz do swojej dyspozycji m.in.: laptop z aplkacjami ArcView, 3D Analyst, Spatial Analyst oraz odbiornik Trimble Nomad G z ArcPadem. Prawdziwą perełką w przekazanym oprogramowaniu jest Crash Recovery System. Umożliwia on szybsze usunięcie różnego rodzaju awarii i zagrożeń podczas zdarzeń drogowych. Aplikacja pozwala bowiem poznać konstrukcję pojazdu w kilkanaście sekund.

Otrzymane oprogramowanie i sprzęt będą wykorzystywane przy realizacji wspólnego projektu „Kompleksowa ochrona i monitoring zasobów przyrodniczych poprzez budowę i modernizację Systemu Informacji Przestrzennej GIS w PNBT”. Zostaną one także zintegrowane z Systemem Wspomagania Decyzji Powiatowego Stanowiska Kierowania oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Szacunkowa wartość całego projektu to około 360 tys. zł, z czego wartość przekazanego sprzętu i oprogramowania dla KP PSP to ponad 40 tys. zł.

Źródło: KP PSP w Chojnicach, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS