wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2011-01-12| GIS, Przetargi

SIP Dorzecza Odry w prokuraturze

Jak informuje wrocławskie wydanie „Gazety Wyborczej”, prokuratura oskarżyła osiem osób o nadużycia przy przetargach na ochronę przeciwpowodziową wzdłuż Odry. Jeden z zarzutów dotyczy budowy Systemu Informacji Przestrzennej Dorzecza Odry.


SIP Dorzecza Odry w prokuraturze <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Śledztwo wrocławskiej prokuratury trwa w tej sprawie już 5 lat. W akcie oskarżenia zarzucono m.in. ustawienie przetargu na system informatyczny dla SIP-u Dorzecza Odry. Zdaniem prokuratorów zamówienie o wartości ponad 1,5 mln zł zostało ustawione pod dwie konkretne firmy. Ich pracownikom umożliwiono m.in. dokonanie zmian w już złożonej ofercie. Oskarżony w tej sprawie Lech. P. broni się, że cała sprawa to absurd, a sam odrzański SIP to pomysł, który został na świecie wyróżniony i nagrodzony.

Akta całej sprawy liczą ponad 15 tys. stron. Więcej o zarzutach można przeczytać w internetowym wydaniu „Gazety Wyborczej”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt