wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-07| GIS, Teledetekcja, Firma

Babia Góra ma atlas satelitarny

W grudniu 2010 r. w ramach prac nad materiałami do planu ochrony Babiogórskiego Parku Narodowego (BgPN) firma ProGea Consulting przygotowała cyfrowy „Atlas Satelitarny BgPN”.


Babia Góra ma atlas satelitarny <br />
fot. ProGea Consulting
fot. ProGea Consulting

Do jego opracowania wykorzystano obrazy pochodzące z konstelacji pięciu satelitów RapidEye, zarejestrowane w sierpniu 2010 r. Obejmują one teren Babiogórskiego Parku Narodowego oraz otaczające go obszary Natura 2000.

Zdjęcia RadpiEye mają rozdzielczość przestrzenną 5 metrów, radiometryczną – 11 bitów i czasową – 1 dzień. Dzięki rejestrowaniu promieniowania w 5 kanałach, w tym w bliskiej podczerwieni (NIR) oraz tzw. „czerwonej krawędzi” (pasmo „red-edge”), obrazy RapidEye dostarczają cennych informacji leśnikom (np. o dominującym składzie gatunkowym lasów, ich stanie zdrowotnym, pożarach, gradacjach), botanikom (o zbiorowiskach roślinnych), ekologom (o korytarzach ekologicznych, sukcesji, erozji) czy rolnikom (o stanie upraw, plonowaniu).

Źródło: ProGea Consulting, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
temat Mnie od zawsze interesowały wielkie cywilizacje na progu wielkich katastrof. Co ciekawe zawsze zaczynało się od rzeczy małych, lecz widocznych w każdym detalu, dopiero wtedy sytuacja moga nabrać pędu. Jak się wezmę za łączenie stanowiska badawczego z biznesem, pożałujecie waszego średniowiecznego myślenia o kapitaliźmie. Obiecuję zadbać o każdy szczegół.
 1 
odpowiedz zgłoś
Link Do admina: jak coś piszecie do dajcie szybki link w atrykule. Co, ciężko? to świadczy o waszej "fachowości"
odpowiedz zgłoś
Ech I znow komus zal tyłek ściska az miło. W Polsce problemem jest oderwanie nauki od biznesu, facet prowadzi firme, niech realizuje projekty. Nie ma w tym nic zlego, nawet bym powiedzial ze same plusy dodatnie ;) Oczywiscie w realizacji takich projektow nie moze byc wykorzystywany soft i czy sprzet uczelni. Jest to nielegalne... Ale tego nie wiemy i to jest jego problem a nie sfrustrowanych geodetow :]
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Nie zgadzam się I znowu kolejny biznes Pana Piotra W. Nie wiem na ile zgodne z prawem są tego typu działania pracowników naukowych wyższych uczelni nie mniej jednak z punktu widzenia etyki zawodowej to chyba nie wszystko jest w porządku?! Czy ktoś widział wcześniej przetarg? Czy nie brakuje firm które mogłyby świadczyć podobne usługi bez dodatkowego sponsoringu państwa? Czy nie inna rola jest "naukowców" a przy najmniej tych którzy się tak obnoszą? Myślę iż w środowisku wyrobiona jest już opinia o działaniach ProGea i osób nią zarządzających.
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS