wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-20| Ludzie

Zmarł Ryszard Malina

Po długiej chorobie 18 grudnia zmarł dr inż. Ryszard Malina (ur. w 1948 r.), absolwent i długoletni wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Po ukończeniu w 1972 roku studiów na kierunku geodezja i kartografia Wyższej Szkoły Rolniczej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) pracował na tej uczelni jako nauczyciel akademicki (adiunkt, starszy wykładowca). Do chwili przejścia na wcześniejszą emeryturę prowadził zajęcia dydaktyczne z geodezyjnych urządzeń terenów rolnych oraz z geodezji gospodarczej. Jako promotor sprawował opiekę nad inżynierskimi i magisterskimi pracami dyplomowymi studentów kierunku geodezja i kartografia. Był nauczycielem wymagającym, a jednocześnie lubianym przez studentów. W dydaktyce wykorzystywał swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie geodety-praktyka.

Przez ponad 20 lat prowadził czynną działalność usługową, między innymi w zakresie pomiarów sytuacyjno-wysokościowych oraz w rozgraniczeń i podziałów nieruchomości. Jest autorem i współautorem skryptów akademickich, opracowań naukowych i licznych artykułów. Publikował m.in. w miesięczniku „Geodeta”. W czasie choroby sfinalizował wydanie długo oczekiwanego podręcznika (monografii) pt. „Geodezja katastralna. Procedury geodezyjne i prawne. Przykłady operatów”. Publikacja ukazała się w 2009 r. Za podręcznik w 2010 r. uzyskał nagrodę rektora.

Odszedł od nas bardzo życzliwy i uczynny Kolega, wymagający od innych, ale najpierw wymagający od siebie. Zostawił kochaną i kochającą Go rodzinę, pogrążonych w żałobie żonę, dwóch synów, synową i wnuczkę.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 grudnia br. (środa) o godz. 14:00 w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa w Krynicznie k. Trzebnicy.

Marian Kowalczyk


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
;( Bardzo mi przykro. Dane mi było poznać Pana Ryszarda, przemiły człowiek. Szczere kondolencje dla Rodziny.
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS