wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-12-17| Software

Wkrótce w sieci CHC Compass po polsku

Krakowski dystrybutor rozwiązań firmy CHC udostępni wkrótce na swojej stronie internetowej polskojęzyczny pakiet do postprocessingu danych GPS L1 pod nazwą Compass.


Wkrótce w sieci CHC Compass po polsku

Wersja ta umożliwia uzyskanie dokładności milimetrowych po przetworzeniu obserwacji z odbiorników GPS L1 z danymi różnicowymi pobranymi bezpłatnie ze stacji ASG-EUPOS lub z innych odbiorników pracujących statycznie podczas pomiaru. Oprócz danych z odbiorników CHC, program obsługuje formaty RINEX, Trimble, Leica, Ashtech, Navcom i Sercel.

CHC Compass generuje raporty w języku polskim, których zawartość została pozytywnie oceniona przez eksperta GUGiK. Ponadto szkic sieci wektorów może być wygodnie wyeksportowany do DXF. Wśród funkcji programu znajdują się zaawansowane mechanizmy obliczeniowe, moduł wyrównania sieci i możliwość użycia efemerydy precyzyjnej.

Wkrótce też gotów będzie polski podręcznik oraz specjalny pakiet edukacyjny z konspektem zajęć opartych na pracy z Compassem. Uczelniom i szkołom dystrybutor oferuje ponadto nieodpłatne wypożyczenie odbiorników GPS do zgromadzenia danych obserwacyjnych oraz wsparcie techniczne.

Wersja do obróbki danych L1L2, zabezpieczona kluczem sprzętowym, jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników zestawów L1L2 CHC oraz odpłatnie dla innych zainteresowanych.

Źródło: GPS.PL


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS