Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2010-12-10| Przetargi

Przetarg na stołeczną Centralną Bazę EGiB rozstrzygnięty

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy udzielił zamówienia konsorcjum w składzie Intergraph Polska i OPEGIEKA Elbląg na budowę i wdrożenie systemu informatycznego Centralnej Bazy Ewidencji Gruntów i Budynków.


Przetarg na stołeczną Centralną Bazę EGiB rozstrzygnięty <br />
fot. mapa.um.warszawa.pl
fot. mapa.um.warszawa.pl

Przetarg na CBEGiB ogłoszono w grudniu 2009 roku i prowadzony był w trybie ograniczonym. Swoje oferty przedstawiło pięć firm/konsorcjów. Jedynym kryterium wyboru najlepszej z nich była cena. Wartość najtańszej – czyli Intergraphu i OPEGIEKA – wynosi blisko 796 tys. zł netto. Stołeczny ratusz gotowy był przeznaczyć na budowę bazy 78 tys. zł więcej. Najdroższą propozycję (za 1,41 mln zł) złożyło konsorcjum wrocławskich spółek GISPartner i Geotechnologies.

Zamówienie dotyczy rozwiązania problemu udostępniania wewnątrz Urzędu m.st. Warszawy danych ewidencji gruntów i budynków w sposób jednolity dla całego obszaru miasta, poprzez zintegrowanie danych z dotychczas używanych 5 różnych systemów informatycznych i osobnych baz dzielnicowych. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia jego celem jest budowa „intranetowego portalu mapowego służącego do publikowania informacji z ewidencji gruntów i budynków w zakresie danych kartograficznych i opisowych".

Zakres informacyjny systemu obejmować będzie dane podmiotowe i przedmiotowe, stan prawny nieruchomości oraz dane adresowe. Dane gromadzone będą w centralnej bazie (inaczej CB_EGBiL) i aktualizowane cyklicznie (w cyklu dziennym) na podstawie danych z dzielnicowych baz danych EGiB, plików numerycznej mapy zasadniczej oraz baz adresowych.
System będzie budowany na bazie udostępnionych zasobów infrastruktury technicznej zamawiającego, tj. serwerów sprzętowych oraz licencji oprogramowania systemowego i bazodanowego.

Realizacja zamówienia będzie przeprowadzona w dwóch etapach:
1) Opracowanie i próbne wdrożenie systemu, w tym weryfikacja poprawności zaimplementowanego rozwiązania na danych rzeczywistych dla czterech wskazanych dzielnic m.st. Warszawa.
2) Uruchomienie i wdrożenie systemu dla całego obszaru m.st. Warszawy.

Źródło: TED, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama