wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-30| GNSS, Mapy, Firma, Software

PPWK S.A. wprowadza na rynek NAVIGO 2


Od 1 września br. PPWK S.A. wprowadza na rynek swój najnowszy produkt – NAVIGO 2, system nawigacji z mapą Polski przeznaczony na urządzenia PDA. Podstawowym elementem systemu nie jest jak dotychczas mapa, lecz dostęp do trzech podstawowych funkcji programu: nawigacji, lokalizacji i planowania trasy.

Intuicyjny interfejs ułatwia korzystanie z systemu. Po wybraniu opcji „Nawigacja” i dotknięciu na ekranie miejsca docelowego uruchamiamy nawigację, nie trzeba podawać adresu startu, domyślnie jest nim aktualna pozycja wskazana przez GPS. Nawigować można w jednym z trzech trybów: z mapą, z mapą i panelem nawigacyjnym, bez mapy, ale za to ze wskazówkami. Po wybraniu funkcji „Lokalizuj” kursor wskazuje na mapie aktualną pozycję, a na pytanie użytkownika „Gdzie jesteś?’’ poda najbliższy adres, np. „Mijam Rewolucyjną 5”.
Skala mapy dopasowuje się automatycznie do prędkości pojazdu, po trasie użytkownika prowadzą wskazówki graficzne i komendy głosowe. Duże klawisze pozwalają na rezygnację z rysików oraz ułatwiają wprowadzanie nazw lub numerów obiektów. W trakcie manewrowania mapa obraca się zgodnie z kierunkiem przemieszczania.

NAVIGO 2 zawiera mapę Polski o szczegółowości 1:50 000-1:200 000, 34 tys. lokalizacji obiektów przydatnych w podróży, 520 planów miast odpowiadających mapom w skali 1:15 000. Program działa na urządzeniach PDA z zainstalowanym systemem Pocket PC 2000 lub 2002, Windows Mobile 2003, Smartphone 2003. PDA może posiadać ekran typu QVGA lub VGA, zarówno w układzie poziomym, pionowym jak i kwadratowym. Mapa Polski wymaga 68 MB pamięci operacyjnej urządzenia oraz karty zewnętrznej 128 MB.
Wraz ze sprzedażą programu uruchomiono nową stronę internetową www.navigo.pl, na której zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mają dostęp do aktualizacji programu, danych itp.

Źródło: PPWK S.A.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS