wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-12-02| GIS, Sprzęt, Software, Instytucje

Géoportail z modelem altimetrycznym wybrzeża

Francuski publiczny geoportal opublikował model altimetryczny części wybrzeża Morza Śródziemnego oraz udostępnił nowe usługi pozwalające m.in. na łączenie danych z różnych źródeł.


Géoportail z modelem altimetrycznym wybrzeża <br />
fot. Geoportail.fr
fot. Geoportail.fr

Pod koniec listopada geoportail.fr wzbogacono o kilka dodatkowych usług. Jedna z nich pozwala na łączenie danych pobranych z zewnętrznych serwerów z danymi pochodzącymi z zasobów serwisu. Użytkownicy mogą m.in. nakładać na warstwy portalu własne dane zapisane w formatach: KML GPX, OSM a także dane pochodzące z serwerów WFS, WMS, WMS-C. Inną nowością jest wzbogacenie zdjęć lotniczych (skala: 1:4000, 1:2000) o nazwy ulic i numery dróg.

Niedawno uruchomiono także serwis Litto3D, którego celem jest prezentowanie aktualnego altimetrycznego cyfrowego modelu wybrzeża Morza Śródziemnego. Stały dopływ danych jest możliwy dzięki pomiarom prowadzonym z wykorzystaniem dwóch lotniczych skanerów laserowych LIDAR oraz echosond.

Geoportail.fr wystartował w 2006 roku i obejmuje obszar Francji oraz jej terytoria zamorskie. Za serwis odpowiada Narodowy Instytut Geograficzny (IGN). Więcej na temat portalu w GEODECIE 2/2009.

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt