wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-12-01| GIS, Instytucje

Chiny ogłaszają GIS-ową pięciolatkę

Chińskie władze chwalą się, że w ciągu 11. planu pięcioletniego wartość rynku informacji geograficznej w tym kraju wzrosła o 300%. Kolejny plan ma poprawić tę wartość.


Chiny ogłaszają GIS-ową pięciolatkę <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

W 2010 r. roczna wartość przychodów generowanych przez rynek GIS wyniosła w Państwie Środka blisko 100 mld juanów (niecałe 47 mld zł). Pod koniec 12. planu 5-letniego wartość ta ma wzrosnąć dwukrotnie. W okresie tym władze chińskie zamierzają zdigitalizować dane dla wszystkich miast prefekturalnych (prefektura jest w Chinach jednostką pośrednią między odpowiednikiem naszego województwa i powiatu). Po zakończeniu realizacji 11. planu cyfrowe dane przestrzenne posiada już 40 tego typu miejscowości, a 120 kolejnych jest w trakcie digitalizacji. Kolejnym celem planu jest systematyczna rozbudowa chińskiego odpowiednika Google Earth, czyli aplikacji Map World. Docelowo ma ona oferować dane nie tylko dla Chin – jak to jest obecnie – ale dla całego świata.

Chińskie władze szacują, że rynek GIS daje w tym kraju zatrudnienie już blisko 400 tys. ludzi.

Źródło: People?s Daily


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt