wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-11-24| GIS, Przetargi, Instytucje

Kolejne zamówienie w ramach budowy MSIP dla Dąbrowy Górniczej

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej opublikował ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante, czyli o zamiarze zawarcia umowy na opracowanie i aktualizację mapy zasadniczej (zamówienie uzupełniające dla zadania pn. „Miejski System Informacji Przestrzennej, Miasto Dąbrowa Górnicza”).


Kolejne zamówienie w ramach budowy MSIP dla Dąbrowy Górniczej

Zamówienie obejmuje 2 etapy:
I – opracowanie treści fakultatywnej mapy zasadniczej w zakresie nakładki S (sytuacja powierzchniowa) i nakładki W (rzeźba terenu) na obszarze 7900 ha ,
II – aktualizacja treści istniejącej mapy zasadniczej w zakresie:
• elementów ewidencji gruntów i budynków (dotyczy usytuowania budynków),
• elementów sieci uzbrojenia terenu (urządzenia podziemne, naziemne i nadziemne),
• sytuacji powierzchniowej (nakładka S),
• rzeźby terenu (nakładka W),
• realizacyjnych Uzgodnień Projektowych (nakładka R).

Przetarg odbywa się w procedurze negocjacyjnej bez uprzedniego ogłoszenia. W uzasadnieniu do wyboru procedury napisano, że wykonawca opracowuje mapę zasadniczą w treści obligatoryjnej w ramach zamówienia podstawowego, zatem opracowanie mapy w treści fakultatywnej przez tego samego wykonawcę będzie:
• uzasadnione ekonomicznie, ponieważ opracowanie zarówno treści obligatoryjnej, jak i fakultatywnej wymaga korzystania z tych samych materiałów źródłowych, które wykonawca już opracował,
• uzasadnione technologicznie, ponieważ technologia budowania mapy zasadniczej zarówno w treści obligatoryjnej, jak i fakultatywnej jest taka sama,
• pozwoli na zachowanie spójności topologicznej i semantycznej bazy.

Zamówienie zrealizuje firma Intergraph za 670 tys. zł netto, która jest wykonawcą zamówienia podstawowego (opiewającego na kwotę 2,910 mln zł) w ramach budowy MSIP dla Dąbrowy Górniczej.

UM w Dąbrowie Górniczej


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt