wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-11-24| GIS, Przetargi, Instytucje

Kolejne zamówienie w ramach budowy MSIP dla Dąbrowy Górniczej

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej opublikował ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante, czyli o zamiarze zawarcia umowy na opracowanie i aktualizację mapy zasadniczej (zamówienie uzupełniające dla zadania pn. „Miejski System Informacji Przestrzennej, Miasto Dąbrowa Górnicza”).


Kolejne zamówienie w ramach budowy MSIP dla Dąbrowy Górniczej

Zamówienie obejmuje 2 etapy:
I – opracowanie treści fakultatywnej mapy zasadniczej w zakresie nakładki S (sytuacja powierzchniowa) i nakładki W (rzeźba terenu) na obszarze 7900 ha ,
II – aktualizacja treści istniejącej mapy zasadniczej w zakresie:
• elementów ewidencji gruntów i budynków (dotyczy usytuowania budynków),
• elementów sieci uzbrojenia terenu (urządzenia podziemne, naziemne i nadziemne),
• sytuacji powierzchniowej (nakładka S),
• rzeźby terenu (nakładka W),
• realizacyjnych Uzgodnień Projektowych (nakładka R).

Przetarg odbywa się w procedurze negocjacyjnej bez uprzedniego ogłoszenia. W uzasadnieniu do wyboru procedury napisano, że wykonawca opracowuje mapę zasadniczą w treści obligatoryjnej w ramach zamówienia podstawowego, zatem opracowanie mapy w treści fakultatywnej przez tego samego wykonawcę będzie:
• uzasadnione ekonomicznie, ponieważ opracowanie zarówno treści obligatoryjnej, jak i fakultatywnej wymaga korzystania z tych samych materiałów źródłowych, które wykonawca już opracował,
• uzasadnione technologicznie, ponieważ technologia budowania mapy zasadniczej zarówno w treści obligatoryjnej, jak i fakultatywnej jest taka sama,
• pozwoli na zachowanie spójności topologicznej i semantycznej bazy.

Zamówienie zrealizuje firma Intergraph za 670 tys. zł netto, która jest wykonawcą zamówienia podstawowego (opiewającego na kwotę 2,910 mln zł) w ramach budowy MSIP dla Dąbrowy Górniczej.

UM w Dąbrowie Górniczej


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt