wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-08-29| Geodezja, Prawo, Przetargi, Instytucje, Kataster

Plany urządzenia lasów nie na wyłączność


Zdaniem rzecznika praw obywatelskich pozbawienie przedsiębiorców dostępu do segmentu rynku usług polegających na sporządzaniu planów urządzenia lasów będących w zarządzie Lasów Państwowych i powierzenie jego obsługi jednemu przedsiębiorstwu narusza konstytucję.

21 sierpnia rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski wystąpił z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego, wnosząc o stwierdzenie niezgodności z konstytucją art. 21a ust. 1 pkt 4 znowelizowanej w 2005 r. ustawy o lasach. W opinii rzecznika treść tego zapisu ingeruje w sferę konstytucyjnej wolności prowadzenia działalności gospodarczej. Daje on wyłączność na sporządzanie planów urządzenia lasu dla obszarów znajdujących się w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe tylko państwowemu przedsiębiorstwu pod nazwą Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Inni przedsiębiorcy mogą wykonywać taką działalność tylko dla lasów nie będących w zarządzie Lasów Państwowych pod warunkiem, że będą posiadali na to specjalne zezwolenia, które wydaje, zmienia lub cofa minister właściwy ds. środowiska. A jest to rynek istotny, gdyż ponad 80% polskich lasów jest zarządzanych właśnie przez PG Lasy Państwowe.

więcej w Magazynie GEODETA nr 9/2006

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
p.u.l tylko dla fachowców!? a co z PKP czy WBGiTR-amizobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt