wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-11-22| GIS, Software

Deegree 3.0 dla INSPIRE

Open Source Geospatial Foudation (OSGeo) opublikowała deegree 3.0 Celsius – nową, stabilną wersję otwartej aplikacji typu GIS serwer. Wydanie to wyróżnia m.in. lepsza zgodność z wytycznymi technicznymi INSPIRE.


Deegree 3.0 dla INSPIRE

Wersję tę udostępniono dokładnie w 10. rocznicę premiery programu deegree. W najnowszej odsłonie aplikację wzbogacono m.in o moduł inspireNode. Przedstawiciele projektu deegree zapewniają, że program umożliwia łatwe tworzenie usług zapisywania i przeglądania dla danych wymienionych w załączniku I dyrektywy INSPIRE zgodnie ze wspólnotowymi wytycznymi. Ich zdaniem deegree 3.0 jest obecnie jedyną otwartą aplikacją, która zawiera tego typu narzędzia.

Poza tym nowa wersja programu oferuje udoskonaloną obsługę następujących standardów OGC:
• CSW 2.0.2,
• SOS 1.0,
• WCS 1.0,
• WFS 1.0 i 1.2,
• GML 2, 3.0, 3.1, 3.2
• WMS 1.1.1 i 1.3.0,
• WPS 1.0.

Źródło: OSGeo, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt