Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-23| GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje

Mapa roślinności rzeczywistej Miasta Krakowa


Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krakowa zlecił wykonanie „Mapy roślinności rzeczywistej Miasta Krakowa i wyznaczenie obszarów przyrodniczo najcenniejszych, niezbędnych do utrzymania równowagi ekosystemu miasta”.

Realizacja przedsięwzięcia obejmuje wykonanie mapy roślinności rzeczywistej wraz z wyróżnieniem poszczególnych wydzieleń roślinnych, szczegółowym zaznaczeniem miejsc występowania roślin i siedlisk chronionych oraz wskazanych do ochrony na podstawie przepisów unijnych. Wydzielenia to tereny porośnięte roślinnością wyróżniającą się składem gatunkowym z otoczenia, np. ciepłolubne buczyny storczykowe, bagienny las olszowy, a także kompleksy pól uprawnych czy zieleń terenów sportowych. Mapa będzie bardzo dokładna, uwzględni nawet niewielkie wydzielenia roślinne, np. źródlisko (z charakterystyczną roślinnością porastającą obszar wysięku wodnego) o powierzchni 2 x 2 m. Opracowanie zawierało będzie również komentarz – uzasadnienie, co wśród krakowskiej flory jest szczególnie cenne i ciekawe.
Mapa będzie stanowić pomoc w planowaniu przestrzennym ukierunkowanym na ochronę przyrody. Dzięki wersji elektronicznej możliwe będzie nakładanie na siebie warstw z różnymi informacjami, a także nanoszenie zmian. Ze względu na długość okresu wegetacyjnego roślin, mapa powstaje dwuetapowo (pierwszy etap – do końca września 2006, II etap – do końca września 2007).
Przetarg na wykonanie mapy wygrała firma ProGea Consulting Piotr Wężyk z Krakowa. Koszt opracowania wyniesie 424 560 zł.

Źródło: www.krakow.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS