wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-23| GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje

Mapa roślinności rzeczywistej Miasta Krakowa


Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krakowa zlecił wykonanie „Mapy roślinności rzeczywistej Miasta Krakowa i wyznaczenie obszarów przyrodniczo najcenniejszych, niezbędnych do utrzymania równowagi ekosystemu miasta”.

Realizacja przedsięwzięcia obejmuje wykonanie mapy roślinności rzeczywistej wraz z wyróżnieniem poszczególnych wydzieleń roślinnych, szczegółowym zaznaczeniem miejsc występowania roślin i siedlisk chronionych oraz wskazanych do ochrony na podstawie przepisów unijnych. Wydzielenia to tereny porośnięte roślinnością wyróżniającą się składem gatunkowym z otoczenia, np. ciepłolubne buczyny storczykowe, bagienny las olszowy, a także kompleksy pól uprawnych czy zieleń terenów sportowych. Mapa będzie bardzo dokładna, uwzględni nawet niewielkie wydzielenia roślinne, np. źródlisko (z charakterystyczną roślinnością porastającą obszar wysięku wodnego) o powierzchni 2 x 2 m. Opracowanie zawierało będzie również komentarz – uzasadnienie, co wśród krakowskiej flory jest szczególnie cenne i ciekawe.
Mapa będzie stanowić pomoc w planowaniu przestrzennym ukierunkowanym na ochronę przyrody. Dzięki wersji elektronicznej możliwe będzie nakładanie na siebie warstw z różnymi informacjami, a także nanoszenie zmian. Ze względu na długość okresu wegetacyjnego roślin, mapa powstaje dwuetapowo (pierwszy etap – do końca września 2006, II etap – do końca września 2007).
Przetarg na wykonanie mapy wygrała firma ProGea Consulting Piotr Wężyk z Krakowa. Koszt opracowania wyniesie 424 560 zł.

Źródło: www.krakow.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
dobry "deal" Ponad 400 tysięcy za mapę zieleni miasta? Piękny "deal" pewnie na marży powyżej 50% :) Rozumiem, że kilku studentów zinwentaryzuje kilka cennych drzewek, krzaczków... przecież Kraków to nie Arboretum! Reszte można pojechać z ortofotomapy pod warunkiem, że jest w podczerwieni zapis 11 bitowy i ot po "robocie". Kraków przecież stać!
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS