wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-10-18| Geodezja, Prawo, Instytucje

Mazowsze: Geodeci pójdą z torbami?

Radni mazowieckiego sejmiku 11 października podjęli uchwałę o likwidacji Warszawskiego Biura Urządzeń Rolnych oraz Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych w Ostrołęce. Na razie nie wiadomo, co powstanie w zamian.


Mazowsze: Geodeci pójdą z torbami? <br />
fot. wikipedia
fot. wikipedia

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o finansach publicznych, która weszła w życie 1 stycznia br., regionalne biura geodezji i urządzeń rolnych do końca roku mają stracić status zakładów budżetowych. W praktyce oznacza to, iż są one likwidowane, a następnie sejmiki wojewódzkie powołują w ich miejsce biura, będące jednostkami budżetowymi. Różnica polega na tym, że w nowej formie organizacyjnej, biura te nie mogą świadczyć usług na rynku; będą wykonywały prace wyłącznie na potrzeby województwa.

Jednak w Mazowieckiem, gdzie dotychczas funkcjonowały dwa biura: w Ostrołęce i Warszawie oraz oddziały terenowe, radni nie zdecydowali dotychczas, jaka jednostka powstanie w ich miejsce. W biurach pracuje łącznie ponad 60 osób, najwięcej w Ostrołęce (42 pracowników). Najpóźniej na sesji 8 listopada br. sejmik ma głosować nad projektem uchwały zakładającym utworzenie jednostki budżetowej: Mazowieckiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych z siedzibą w Ostrołęce i oddziałami terenowymi w Radomiu i Mławie. – Przyjęcie uchwały oznaczałoby, że część pracowników biura w Ostrołęce i oddziału terenowego w Radomiu zachowa pracę, a utracą ją osoby zatrudnione w stolicy – mówi Geoforum.pl Edward Głażewski, dyrektor WBGiTR w Ostrołęce. Głażewski podkreśla, że w innych województwach stosowne decyzje zostały podjęte, natomiast w Mazowieckim wciąż brak ustaleń, a czas nagli. Tym bardziej, że już wkrótce wybory samorządowe, które wyłonią nowy sejmik i nowych radnych.

Barbara Stefańska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS