Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-10-05| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Skaner prawie kieszonkowy

Firma FARO wprowadziła do swojej oferty trójwymiarowy skaner Focus3D przeznaczony do wykonywania szczegółowych pomiarów i tworzenia dokumentacji.


Skaner prawie kieszonkowy

Wyróżniają go małe rozmiary (24 x 20 x 10 cm) i waga (5 kg). Urządzenie wyposażono w intuicyjny ekran dotykowy. Skaner nadaje się do dokumentowania dużych przestrzeni, kontroli jakości podzespołów i inżynierii odwrotnej. Dzięki milimetrowej dokładności i pracy z szybkością 976 tys. punktów na sekundę Focus3D umożliwia dokładny pomiar złożonych miejsc i geometrii w kilka minut oraz tworzenie trójwymiarowej dokumentacji: budynków, wykopów, odkształceń elewacyjnych i konstrukcyjnych, miejsc przestępstw i wypadków, geometrii produktów, fabryk, zakładów produkcyjnych i innych obiektów.

Focus3D nie potrzebuje dodatkowych przyrządów, przewodów ani laptopa. Wbudowany kolorowy aparat fotograficzny pozwala uzyskać kolorowe chmury punktów 3D bez błędu paralaksy. Bateria litowo-jonowa pracuje do pięciu godzin i może być ładowana w czasie pracy. Skany zapisywane są na karcie SD, co umożliwia ich łatwe i bezpieczne przenoszenie do komputera. Do skanera dołączono oprogramowanie SCENE do obróbki skanów umożliwiające współpracę z programem AutoCAD oraz innymi aplikacjami CAD, takimi jak Rhino, Microstation, Geomagic, Polyworks.

Źródło: FARO


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS