wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-18| GIS, Firma, Software

Większy wzrost wydatków sektora publicznego na oprogramowanie GISDaratech Inc. szacuje, że wydatki sektora publicznego na oprogramowanie GIS/Geospatial w 2006 roku po raz pierwszy przewyższą wydatki sektora regulowanego. Przewidywany jest 39-procentowy udział sektora publicznego i 38-procentowy – regulowanego. W okresie 2004-06 średni wzrost wydatków w sektorze publicznym wynosił 15%, a w regulowanym – 7%.

Wzrost jest widoczny na całym świecie. Np. w USA udział sektora publicznego napędzają bezpieczeństwo wewnętrzne i rządowe projekty: Landfire i E-government. Z kolei europejskie rządy są obecnie znacznie bardziej zainteresowane technologiami GIS/Geospatial niż dawniej. Ostatnie trendy związane z decentralizacją przyczyniły się także do tego, że ważnymi konsumentami GIS stały się jednostki administracji lokalnej.

Dwa główne segmenty sektora publicznego stanowią: administracja rządowa/federalna oraz administracja stanowa i lokalna. Szacunki Daratechu wskazują, że w 2004 r. udział sektora publicznego w wydatkach na oprogramowanie GIS/Geospatial wyniósł 37% (531 mln dolarów), z czego 2/3 stanowił udział administracji stanowej i lokalnej.
W sektorze regulowanym głównym konsumentami są: usługi komunalne, telekomunikacja, transport, edukacja. Dwie pierwsze branże wydają najwięcej na oprogramowanie GIS/Geodpatial. W 2004 r. było to odpowiednio: 50% (278 mln dolarów) i 28% (155 mln). Na kolejnych miejscach znalazł się transport (15%) i edukacja (9%).

W sumie Daratech przewiduje, że w 2006 r. wzrost wydatków sektora publicznego sięgnie 11% w porównaniu do 4% w sektorze regulowanym.

Daratech Inc. - niezależna firma konsultingowa, zajmująca się m.in. analizami, badaniami i statystyką rynku IT, oprogramowania inżynierskiego itp. Firma działa od 1979 roku, jej siedziba mieści się w Cambridge k. Bostonu w stanie Massachusetts (USA).

Źródło: Daratech


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS