Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-09-24| GNSS, Instytucje

Modernizacja ASG-EUPOS zakończona

Administratorzy ASG-EUPOS zakończyli zapowiadaną wcześniej modernizację systemu. Różnicę powinni odczuć zarówno użytkownicy usługi POZGEO, jak i serwisów czasu rzeczywistego.


Modernizacja ASG-EUPOS zakończona <br />
fot. ASGEupos.pl
fot. ASGEupos.pl

Wczoraj (23 września) o godzinie 15:00 w usłudze POZGEO oddano do użytku poprawioną wersję oprogramowania Automatic Postprocessing Software for Trimble Application. W nowym wydaniu (1.64) poprawiono między innymi błędy powodujące generowanie raportów z obliczeń zawierających nieprawidłowe współrzędne oraz nieprawdziwą charakterystykę dokładnościową (zaniżone wartości błędów wyznaczanych współrzędnych). W kolejnych dniach oprogramowanie będzie testowane pod względem wydajności oraz dokładności obliczeń na podstawie plików obserwacyjnych przesyłanych przez użytkowników serwisu POZGEO.

Oprogramowanie APPS 1.64 ma teraz wbudowane dodatkowe procedury kontrolne weryfikujące dokładność wykonywanych obliczeń. Zostały również zmienione kryteria oceny plików obserwacyjnych przez serwis POZGEO, które przedstawiają się następująco:
• minimalna elewacja satelitów – 10°,
• maksymalny dopuszczalny błąd położenia punktu po wyrównaniu – ±20 cm,
• maksymalna dopuszczalna odchyłka zamknięcia trójkąta – ±20 cm,
• minimalna liczba epok – 720 (zalecany czas obserwacji 40 minut).

Administratorzy systemu ASG-EUPOS przypominają jednocześnie, że w celu poprawienia dokładności otrzymywanych wyników należy wykonywać pomiary kontrolne, tj. drugie, niezależne wyznaczenie współrzędnych mierzonego punktu. W mniej dokładnych wyznaczeniach jako pomiary kontrolne mogą być stosowane:
• pomiary RTK,
• pomiary klasyczne,
• pomiar zależności geometrycznych (czołówek, domiarów itp.).

Z kolei użytkownicy serwisów NAWGEO, NAWGIS i KODGIS nie powinni mieć już problemów z krótkotrwałymi przerwami w dostępie do poprawek, co było szczególnie dokuczliwe w godzinach od 11 do 14. Przyczyną kłopotów była konieczność restartowania serwisu NTRIP Caster (TNC) spowodowana zbyt dużą liczbą użytkowników próbujących połączyć się z systemem. Problem rozwiązano poprzez zwiększenie wydajności serwerów oraz zainstalowanie najnowszej wersji modułu do udostępniania poprawek DGNSS/RTK wchodzącego w skład pakietu Trimble VRS3NET. Ostatnim etapem modernizacji było zwrotne przełączenie świadczenia tych usług na podstawowe Centrum Zarządzające w Warszawie (przez kilka dni tymczasowo świadczył je ośrodek w Katowicach), co nastąpiło dziś (24 września) o godzinie 7:00.

Źródło: ASGEupos.pl


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS