Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2010-09-09| Geodezja, Sprzęt, Firma

Skaning 9000 m sześciennych w 5 godzin

Za pomocą skaningu laserowego gdańska firma APEKS przeprowadziła inwentaryzację siedmiu zwałowisk węgla w ciągu dwóch dni.


Skaning 9000 m sześciennych w 5 godzin

Łączna objętość hałd w porcie w Świnoujściu wynosiła 9.000 m3. Pomiar z 28 stanowisk wykonano w ciągu 5 godzin, częściowo w warunkach nocnych. Następnie połączono zarejestrowane chmury punktów, utworzono modele 3D i obliczono objętość zwałowiska. Prace trwały zaledwie dwa dni. Skaning wykonano laserem VZ-400 firmy RIEGL, a wyniki opracowano w programie RiSCAN PRO tej samej firmy.

Krzysztof Matysik, prezes APEKS-u. podkreśla, że wykorzystanie skanera laserowego zdecydowanie obniża całkowity koszt prowadzenia prac inwentaryzacyjnych w porównaniu do innych metod pomiarowych, przy zachowaniu najwyższej jakości danych i to jest koronny argumenty dla klientów.

Zastosowanie skanowania laserowego 3D zapewnia bezpieczny pomiar miejsc niedostępnych, takich jak osuwiska, skarpy, tereny podmokłe, jak również składowisk materiałów sypkich stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla pracujących na nich osób. Nieinwazyjny charakter pomiaru, jak również 400 metrowy zasięg umożliwiają skanowanie obiektu nie ograniczając prowadzonych na nim prac. Wykonanie skaningu nie jest również zależne od oświetlenia.

Źródło: APEKS


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama