Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-09-03| Prawo, Instytucje

Jak działa KIO po nowelizacji Pzp?

Krajowa Izba Odwoławcza opublikowała statystyki dotyczące orzekanych wyroków oraz szybkości ich zapadania po wejściu w życie nowelizacji Prawa zamówień publicznych (29 stycznia br.).


Jak działa KIO po nowelizacji Pzp?

Od tego czasu do prezesa KIO wpłynęły 1162 odwołania. 108 (9,3%) spraw jest w toku, 175 (15,1%) odwołań zostało natomiast zwróconych z uwagi na braki formalne (113 spraw) lub brak uiszczenia wpisu (62).

Spośród 868 rozpoznanych odwołań Izba wydała następujące rodzaje rozstrzygnięć:
• 172 (19,8%) sprawy zostały umorzone z uwagi na uwzględnienie zarzutów zawartych w odwołaniu przez zamawiającego,
• 94 (10,8%) umorzono w wyniku cofnięcia odwołania,
• 103 (11,9%) odrzucono,
• 277 (31,9%) oddalono,
• 231 (26,6%) uwzględniono.

Średni czas oczekiwania na wyznaczenie terminu posiedzenia od momentu wpłynięcia odwołania wyniósł 17 dni (w sierpniu było to 8 dni). Przeciętny czas oczekiwania na orzeczenie (tj. od momentu wpłynięcia odwołania do wydania orzeczenia) wyniósł 21 dni (w lipcu i sierpniu było to 12 dni).

Nowelizacja Pzp z początku tego roku zlikwidowała m.in. instytucję protestu wnoszonego przez wykonawcę do zamawiającego. Pierwszą instancją została Krajowa Izba Odwoławcza. W zamierzeniu ustawodawców zmiany miały przede wszystkim przyspieszyć udzielanie zamówień publicznych. Eksperci przestrzegali jednak, że mogą one obniżać jakość orzecznictwa.

Źródło: KIO, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS