wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-14| Geodezja, GIS, Firma, Software, Instytucje

Ukazała się wersja oprogramowania GRASS 6.1.0


Ukazała się najnowsza wersja oprogramowania GRASS GIS 6.1.0, będąca kolejnym testem przed wypuszczeniem wersji 6.2. Do opublikowanej właśnie wersji dodano kilkaset funkcji jak chociażby wsparcie dla najnowszych formatów danych GIS czy nowe moduły.

W interfejsie użytkownika zastosowano nowy graficzny system zarządzania GIS oraz menu. Rozszerzono funkcjonalnosć NVIZ (narzędzie do wizualizacji) o wyświetlanie danych wektorowych 3D i tworzenie animacji MPEG w locie. Wprowadzono m.in. narzędzia do: automatycznego generowania projektów z wprowadzonych danych lub kodu EPSG, tłumaczenia wiadomości wg międzynarodowego kodu literowego i18N ze wsparciem dla fontów FreeType, konwersji punktów z map wektorowych do map rastrowych, konwersji map wektorowych 2D do 3D z zastosowaniem próbkowania wysokości. Rozszerzono import danych w dodatkowe formaty (również z serwerów WMS) oraz dodano sterowniki do SQLite i Mesel.

GRASS (Geographic Resources Analysis Support System) łączy w jednym zintegrowanym oprogramowaniu rozwiązania rastrowe, wektorowe i geoprzestrzenne. System zawiera narzędzia do modelowania przestrzennego, wizualizacji danych rastrowych i wektorowych, zarządzania i analizy danych, przetwarzania obrazów satelitarnych i zdjęć lotniczych,. Umożliwia także uzyskanie wyrafinowanych prezentacji graficznych i wydruk map. Oprogramowanie jest stosowane w środowisku akademickim, firmach komercyjnych i agencjach rządowych na całym świecie. Pracuje na różnych platformach sprzętowych i jest tzw. oprogramowaniem open source, które można wykorzystywać na zasadzie licencji GPL (darmowe oprogramowanie z kodem otwartym).

AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS