Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2010-08-16| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Kto zeskanuje polskie wybrzeże?

Urząd Morski w Szczecinie ogłosił przetarg nieograniczony na opracowanie numerycznego modelu terenu (NMT) i pokrycia terenu (NMPT) oraz zdjęć lotniczych dla czterech fragmentów polskiej morskiej strefy brzegowej.


Kto zeskanuje polskie wybrzeże? <br />
fot. NASA
fot. NASA

Modele terenu mają zostać opracowane w technologii lotniczego skaningu laserowego dla pasa o szerokości 500 metrów. Dokładność chmury punktów ma być nie gorsza niż 20 cm w poziomie i 15 cm w pionie przy gęstości przynajmniej 8 punktów na metr kwadratowy. Zdjęcia lotnicze mają mieć rozdzielczość terenową nie gorszą niż 10 cm. Wymienione opracowania należy wykonać do 30 listopada br. dla czterech rejonów:
1) Brzegu Morza Bałtyckiego od granicy państwa na zachodzie do ujścia kanału łączącego j. Resko Przymorskie z morzem (dł. ok. 84 km).
2) Brzegów Zalewu Szczecińskiego, Zalewu Kamieńskiego, Kanału Piastowskiego, Cieśniny Dziwny, wyspy Wstecznej Delty Świny, płw. Rów, Mierzei Dziwnowskiej, Płw. Międzywodzkiego, Łysej Wyspy k. Nowego Warpna, wyspy Chełminek, Wyspy Adamowa, wyspy Chrząszczewka (dł. ok. 226 km).
3) Brzegu Morza Bałtyckiego od wschodniego skraju j. Serbsko do wschodniego krańca Mierzei Helskiej oraz brzeg Zatoki Gdańskiej od nasady Mierzei Helskiej do Gdyni Oksywie.
4) Brzegu Zalewu Wiślanego i rzeki Elbląg od jeziora Drużno do ujścia do Zalewu Wiślanego.

W przetargu mogą uczestniczyć firmy, które m.in. wykonały zamówienie za minimum 100 tys. zł na lotnicze zdjęcia fotogrametryczne o rozdzielczości nie większej niż 10 cm wraz z lotniczym skanowaniem laserowym obszaru o powierzchni nie mniejszej niż 100 km kw.

Oferty można składać do 25 sierpnia br. Wadium: 10 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie cena.

Ogłoszenie
SIWZ

Źródło: UMS


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama